Prequel k úspešnému fantasy seriálu Game of Thrones konečne našiel svojho ústredného protagonistu. Ako informuje Deadline, jednu z hlavných úloh stvárni herec Paddy Considine, ktorý si zahrá kráľa Viserysa Targaryena.

46-ročný britský herec sa vo vedľajšej úlohe objavil napríklad v satirickej komédii The Death of Stalin, fanúšikovia si ho však pravdepodobne pamätajú hlavne vďaka jeho seriálovým úlohám. Considine si zahral v jednom z najväčších tohtoročných hitov od HBO, mysterióznej kriminálke Outsider, aktuálne ho na HBO môžeš vidieť aj v dramatickej novinke The Third Day, kde sa objavil spoločne s Judom Lawom.

V horúco očakávanej fantasy novinke House of the Dragon Considine stvárni kráľa Viserysa Targaryena, ktorý má nastúpiť na trón po starom vládcovi a svojom otcovi Jaehaerysovi Targaryenovi. Tvorcovia seriálu nového vládcu Westerosu opisujú ako vľúdneho, láskavého a slušného človeka. Zároveň však upozorňujú, že tieto charakterové črty automaticky neznamenajú, že Viserys bude aj dobrým kráľom.

Pozornosť filmových tvorcov by sa okrem Viserysa mohla sústrediť aj na jeho dve deti – dcéru Rhaenyru a jej nevlastného brata Aegona II., ktorí po otcovej smrti rozpútali krvavú občiansku vojnu o Železný trón, známu aj ako Dance of the Dragons.

Prequel v dobrých rukách

Pripomeňme, že House of the Dragon bude zasadený tri storočia pred udalosťami knihy A Song of Ice and Fire a populárnym seriálom Game of Thrones. Príbeh sa tentokrát bude sústrediť predovšetkým rod Targaryenov, ktorý ako jediný dračí ľud prežil Záhubu Valyrie.

Wikipedia

Pripravovaný seriál je inšpirovaný knižnou predlohou spisovateľa Georga R. R. Martina Fire & Blood, ktorá je však len historickou kronikou. Príbeh dávkuje skrz zápisky a spomienky historikov alebo učňov citadely vo Westerose a nesleduje kontinuálne osudy postáv.

Prvá séria House of the Dragon bude pozostávať z desiatich častí, premiéru údajne HBO plánovalo už na budúci rok, pandemická situácia si však vynútila odklad na rok 2022.

O réžiu prequelu sa postará Miguel Sapochnik, ktorý sa s prestávkami zadosťučinil aj na Game of Thrones. Asi najzvučnejšími projektami režiséra sú vynikajúce debutové dve epizódy pôvodného seriálu, prvý stret Jon Snowa s Nočným kráľom či ikonická bitka bastardov v šiestej sérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom