HBO začalo s obsadzovaním rolí v prequeli Game of Thrones. Seriál House of the Dragon bol potvrdený už minulý rok v októbri, odvtedy sa však plánovaný začiatok jeho premiéry aj kvôli pandémii koronavírusu posunul až na rok 2022, informuje Imagine Games Network.

Seriál House of the Dragon, teda prequel Game of Thrones, bude natočený podľa Georga R.R. Martina a Ryana Condala. Podľa prvotných správ mala novinka doraziť na obrazovky už v roku 2021, no neskoršie informácie fanúšikov sklamali. Ako sme informovali v našom článku, programový riaditeľ HBO, Casey Bloys, potvrdil, že tento očakávaný titul oslávi svoju premiéru až v priebehu roka 2022.

House of Dragons bude prvým prequelom Game of Thrones na HBO, avšak nie prvým, ktorý bol ohlásený. Bol ním The Long Night, ktorý mala na starosti Jane Goldma. HBO pochopilo, že bez kníh Georga R.R. Martina nedosiahnu takú kvalitu, akú fanúšikovia očakávajú.

Zobraziť celú galériu (0)
@GameOfThrones/Twitter

Kniha Fire & Blood, podľa ktorej bude seriál natočený, rozpráva o histórii rodu Targaryenov a odohráva sa 300 rokov pred Game of Thrones. Čo je však dôležitejšie, HBO konečne začalo s výberom hereckého obsadenia do očakávaného seriálu. Zatiaľ však nie je jasné, na ktoré postavy sa bude seriál zameriavať a hlavne akým hercom bolo ponúknuté zahrať si v projekte, ktorý má navonok obrovský potenciál.

Nenechaj si ujsť
KVÍZ: Miluješ Zaklínača, Game of Thrones a žáner fantasy? Tento kvíz zvládne len pravý fanúšik

Podľa Entertainment Weekly je však vysoko pravdepodobné, že prvá séria sa bude sústrediť na Aegona I. Targaryena, ktorý 300 rokov pred začiatkom Game of Thrones zomrel. Dobyl väčšinu Západozemia s jeho tromi drakmi a spojil kráľovstvá pod jeho vládu, čím vytvoril Targaryenskú dynastiu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom