HBO opäť boduje. Temná mysteriózna detektívka Outsider, ktorá vznikla na motívy románu Stephena Kinga, nezaujala iba recenzentov, ale tiež samotných divákov. Potvrdili to najnovšie čísla sledovanosti, s ktorými sa podelil filmový portál Variety.

Kým Netflix do sveta chrlí jeden seriál za druhým, HBO si, zdá sa, svoje projekty vyberá podstatne starostlivejšie. Americká televízna spoločnosť aj naďalej preferuje kvalitu pred kvantitou, čoho dôkazom je aj posledná detektívna miniséria Outsider.

Tá zobrazuje brutálnu vraždu 11-ročného Frankieho Petersona, ktorá otrasie malým americkým mestečkom Cherokee City v štáte Georgia. Páchateľ (Jason Batemen) je na prvý pohľad jasný, celý prípad však sprevádzajú tajomné a desivé okolnosti, ktoré postupom času začnú vychádzať najavo.

Finále dramatického seriálu bolo odvysielané len pred pár dňami, prišiel teda čas na zhodnotenie sledovanosti a úspešnosti celého projektu. Už priebežné ratingy ukazovali, že Outsider bude veľkým hitom, prvú časť si v Spojených štátoch pozrelo približne 1,2 milióna divákov.

Záujem o seriál však postupne narastal, pričom posledná epizóda k obrazovkám prilákala ešte o milión divákov viac. S 2,2 miliónovou sledovanosťou finálnej časti divácka základňa Outsidera oproti prvej epizóde narástla o 83%, čo je pre HBO nový seriálový rekord.

Určite nezmeškaj
Herec z Avengers si v novom seriáli HBO zahrá dve postavy zároveň

Dread Central informuje, že prvých deväť epizód na všetkých platformách videlo približne 9 miliónov divákov, čo je najlepší výsledok od roku 2016 a premiéry prvej série Westworld. Outsider je tak obrovským seriálovým prekvapením, keďže novinka dokázala v sledovanosti poraziť napríklad 3. sériu True Detective (približne 8 miliónov divákov) či Watchmen (7,1 milióna), ktoré v rámci marketingu dostali omnoho väčší priestor.

HBO si úspech seriálu samozrejme uvedomuje a medzičasom už stihlo z popisu seriálu označiť čarovné slovíčko „miniséria“. Príchod druhej série je tak viac menej istý, čo v rozhovore pre IndieWire potvrdil aj jeden z producentov seriálu, Richard Price. „Je to ako vyťahovať zajace zo skleneného klobúka – samozrejme, že príde ďalší. Neexistuje predsa seriál, ktorý nedostane druhú sériu, ak sa mu darí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom