Zhodnotili sme sa na divácky najúspešnejšie seriály a filmy na streamovacích sieťach za prvý polrok, rovnako sme priblížili najväčšie sklamania, ktoré podľa nás mohli dopadnúť podstatne lepšie. Nastal čas pozrieť sa na to najlepšie, čo nám streamovacie služby do konca roka ešte stihnú ponúknuť.

Zabudli sme na niečo alebo sa tu niektorý zo seriálov ocitol neprávom? Daj nám vedieť v komentároch.

Perry Mason

Dátum premiéry: 21. jún

Platforma: HBO Go

Už o pár dní sa na televízne obrazovky vráti najznámejší literárny právnik Perry Mason. Zabudni však na starú klasiku, ktorú každú nedeľu sledovali tvoji starí rodičia. Perry Mason v podaní víťaza Emmy Matthewa Rhysa (Americans) vyzerá pekelne dobre a sľubuje kvalitnú dobovú detektívku.

Dej nás vráti späť v čase a predstaví Los Angeles roku 1931. Veľká hospodárska kríza je na svojom vrchole, jednotlivcom v meste anjelov sa však darí a peniaze sa sypú zo všetkých strán. Situácia sa zásadne zmení po únose dieťaťa, ktorý sa nepekne zvrtne. Na vyšetrovanie prípadu desaťročia je prizvaný začínajúci právnik Perry Mason.

Ju-On Origins

Dátum premiéry: 29. jún

Platforma: Netflix

Kultový horor Nenávisť sa vďaka Netflixu dočká televízneho spracovania. Postará sa oň oceňovaný japonský režisér Sho Miyake (And Your Bird Can Sing), pre ktorého pôjde o hororový debut. Strašidelná novinka nás zavedie do prekliateho domu a zobrazí znepokojivý príbeh, ktorý predchádzal udalostiam vo filmoch.

Tvorcovia mali údajne príbeh na televíznu sériu v hlave už dlhšie, domáce televízne stanice im však podľa slov jedného z nich seriál nedovolili odvysielať v tak znepokojivej forme, akú mali roky v hlave. Natáčanie želaného projektu nakoniec zastrešil Netflix, pripraviť sa teda môžeme na mrazivý zážitok bez zbytočnej cenzúry.

Greatness Code

Dátum premiéry: 10. júl

Platforma: Apple TV+

Po úspechu dokumentárnych kúskov v podobe Beastie Boys Story, Visible či Home, si Apple pre predplatiteľov svojej streamovacej služby nachystal ďalšiu dokumentárnu sériu. Ponesie názov Greatness Code a prostredníctvom rozhovorov so známymi športovcami rozpovie neznáme príbehy z ich života.

O slovo sa v novinke prihlási napríklad štvornásobný najlepší hráč NBA, LeBron James, legenda NFL Tom Brady, olympijská víťazka a futbalistka Alex Morgan či najrýchlejší muž planéty Usain Bolt.

The Good Lord Bird

Dátum premiéry: 9. august

Platforma: HBO Go

Historická miniséria od Showtime nás zavedie do Spojených štátov do obdobia pred občianskou vojnou. Hlavnou postavou novinky bude John Brown, člen politického hnutia abolicionistov, snažiacich sa o zrušenie otroctva. Brown patril k radikalistom, ktorí pri sledovaní svojich cieľov neváhali používať násilie i vraždiť a viedol známy útok na zbrojnicu Harpers Ferry vo Virgínii.

Práve táto udalosť podľa historikov výrazne prispela k začatiu Občianskej vojny v Amerike. Hlavnú úlohu v novinke stvárni Ethan Hawke, ktorý sa na minisérii podieľal aj ako producent. Na seriáli sa zároveň podieľajú tvorcovia filmových hitov ako Get out či BlacKkKlansman.

The Falcon and the Winter Soldier

Dátum premiéry: august 2020

Platforma: Disney+

Disney má s univerzom Marvelu obrovské plány, čoho dôkazom sú aj chystané seriály, ako napríklad WandaVision, Loki, What if…?, She-Hulk , Hawkeye, Ms. Marvel, či Moon Knight. Z pripravovaných projektov má k premiére najbližšie The Falcon and the Winter Soldier, v ktorom sa objavia starí známi Sam Wilson alias Falcon a James „Bucky“ Barnes.

Dej seriálu by sa mal odohrávať po udalostiach Avengers: Endgame, v zákulisí sa šepká aj o angažovaní Chrisa Evansa (Captain America), ktorý má po cestovaní v čase čo vysvetľovať. Disney na svojej seriálovej novinke určite šetriť nebude a milovníci komiksov sa takmer istotne dočkajú ďalšieho veľkolepého rozšírenia univerza Marvelu.

Lovecraft Country

Dátum premiéry: august 2020

Platforma: HBO Go

Mix historickej fikcie, hororu a fantasy. Aj tak by sa dala pomenovať očakávaná novinka z dielne HBO, ktorá nám predstaví príbeh Atticusa Freemana (Jonathan Majors) vydávajúceho sa na cestu za nájdením svojho nezvestného otca. Seriál sa odohráva v časoch vrcholiacej rasovej segregácie v USA, okrem silného rasizmu Atticus na juhu Spojených štátov natrafí aj na záhadné príšery.

Námet plánovaný 8-dielny seriál čerpá z knižnej predlohy spisovateľa Matta Ruffa, producentsky ho zastrešia obľúbený hollywoodsky režisér J.J. Abrams (Star  Wars: Force Awakens) a oscarový Jordan Peele (Run).

Cursed

Dátum premiéry: leto 2020

Platforma: Netflix

Katherine Langford, hviezda seriálového hitu 13 Reasons Why, sa objaví v ďalšom sľubnom projekte od Netflixu, tentokrát vo fantasy novinke z dôb Kráľa Artuša. V popredí seriálového spracovania však nebude stáť preslávený bojovník so svojimi rytiermi, ale dospievajúca žena so záhadným darom menom Nimue, neskôr známa ako Pani Jazera, ktorá v legende Artušovi poskytla mocný meč Excalibur.

Nimue sa po smrti svojej matky pripojí k dobrodružnej výprave žoldniera Artuša, ktorý chce nájsť legendárneho kúzelníka Merlina. Prvá séria s desiatimi dielmi by mala byť na Netflixe údajne dostupná už počas najbližších týždňov, jej plánované vydanie na jeseň minulého roka sa malo odložiť aj kvôli vydaniu Zaklínača, s ktorými by si Cursed mohol konkurovať.

Oficiálny trailer zatiaľ nie je k dispozícii, prikladáme aspoň video so základnými informáciami o novinke.

Ratched

Dátum premiéry: september 2020

Platforma: Netflix

Sadistická opatrovateľka Ratched z knižnej a tiež filmovej klasiky Prelet nad kukučím hniezdom dostane vlastný seriál. Novinka má zachytiť udalosti predchádzajúce transformácii Ratched do podoby monštra, ktoré neskôr v ústave predstavovala. Hlavnú úlohu narušenej opatrovateľky si zahrá Sarah Paulson, známa napríklad z prvej série American Crime Story či Netflixového filmového hitu Bird Box.

O práva na seriálové spracovanie sa v roku 2017 strhla veľká bitka, Netflix však ponukou predbehol Hulu aj Apple, ktoré sa o námet rovnako uchádzali. Seriálovej novinke Netflix verí tak veľmi, že rovno potvrdil aj druhú sériu. V pláne sú údajne celkovo štyri série, o produkciu prvej z nich sa postará Ryan Murphy, ktorý pre Netflix natočil viaceré veľké hity v podobe American Horror Story, Glee, či 9-1-1.

The Third Day

Dátum premiéry: jeseň 2020

Platforma: HBO Go

6-dielna miniséria od HBO, v ktorej si hlavné úlohy zahrá duo Jude Law (Captain Marvel) a Naomie Harris (Black and Blue), mala mať premiéru už v máji, nakoniec sa seriálu kvôli pandémii dočkáme až na jeseň tohto roka.

Seriál nám rozpovie samostatné, no navzájom súvisiace príbehy točiace sa okolo záhadného ostrova na britskom pobreží. Zaujímavosťou je, že po odvysielaní prvých troch epizód s Judeom Lawom bude podľa Deadline nasledovať živé vysielanie z Londýna, ktoré má divákom ponúknuť jedinečný náhľad do tajuplného sveta seriálu. Následne budú na HBO odvysielané ďalšie tri epizódy, ktoré naopak predstavia príbeh Naomie Harris.

The Undoing

Dátum premiéry: jeseň 2020

Platforma: HBO Go

Kriminálna novinka z dielne HBO neláka len na hviezdne herecké osadenstvo v podobe Nicole Kidman a Hugha Granta, ale tiež dramatickú zápletku inšpirovanú knižným bestsellerom You Should Have Known od spisovateľky Jean Hanff Korelitz z roku 2014.

Miniséria nám predstaví príbeh manželov Fraserových, ktorí žijú svoj vysnívaný život, až kým ním neotrasie násilná smrť. Tá spustí sled dramatických udalostí a nečakaných odhalení o svojich blízkych. O réžiu novej minisérie sa postará oscarová Susanne Bier (In a Better World), ktorá sa môže pochváliť vynikajúcim Bird Box so Sandrou Bullock či úspešným seriálom The Night Manager.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom