Mimozemský život bol vždy pre ľudstvo veľkou záhadou a mnohí doteraz verili, že vo vesmíre rozhodne nie sme sami. Zdá sa teda, že ich tvrdenia sa môžu čoskoro naplniť. Hackerská skupina Anonymous totiž tvrdí, že sa NASA pripravuje oznámiť správu o mimozemskom živote. 

Členovia Anonymous stoja za mnohými odhaleniami, pričom sa ich cieľom doteraz stala aj Medzinárodná vesmírna stanica ISS či americký prezident Donald Trump. Najnovšie správy pochádzajúce práve od tejto skupiny naznačujú, že je ľudstvo len malý krok od zverejnenia správ o mimozemskom živote. Tieto informácie prezradili hackeri vo svojom poslednom videu, ktoré bolo zverejnené počas stretnutia Výboru pre vesmír, vedu a technológiu v USA. Na ňom mal tiež príhovor hovorca vesmírnej agentúry NASA, profesor Thomas Zurbuchen.

„Naša civilizácia je na pokraji objavenia života mimo Zemi. Po všetkých tých misiách zameraných na hľadanie mimozemského života sme blízko odhalenia jedného z najvýznamnejších objavov v histórií ľudstva.“

zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Veľký objav na obzore. NASA sa podarilo nájsť až 10 planét podobných našej Zemi

Na oblohe sa tak toho zrejme deje omnoho viac ako sa mnohí domnievajú. Dôkazov o existencií života aj v inej časti vesmíru je stále viac. Všetky tajomstvá a miliardy dolárov investovaných do tajných výskumov by zrazu mohli dávať zmysel. Len minulý týždeň NASA potvrdila objavenie 219 nových planét, z ktorých až 10 je podobných našej Zemi. To znamená, že sú tvorené pevným povrchom a od svojej domovskej hviezdy nie sú vzdialené príliš ďaleko, ale zároveň nie sú ani príliš blízko.

V podstate majú vytvorené podobné podmienky ako Zem, pretože teplota ich povrchu je ideálna pre existenciu života. Doteraz bolo pomocou vesmírneho teleskopu Kepler objavených 4034 nových planét a až 50 z nich spĺňa podmienky pre život. Tieto správy tak čoraz viac podporujú „fámy“ o mimozemskom živote, ktoré boli doteraz len témou námetu na sci-fi trháky v kinách. Čo myslíš, s akými správami nás NASA prekvapí?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP