Aktuálne zavedený lockdown zasiahol aj slovenské kiná a od 25. novembra kinosály u nás museli zatvoriť svoje brány. Zatiaľ ohlásený dvojtýždňový núdzový stav sa môže (ale tiež nemusí) natiahnuť na dlhšie časové obdobie, čo určite nepoteší žiadneho filmového fanúšika.

Decembrová nádielka v kinách bude čo do počtu filmov síce chudobnejšia než predošlé mesiace, no očakávaním a sľubovanými kvalitami prichádzajúce snímky patria k tohtoročnej špičke.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Koniec roka sa bude niesť v znamení rebootu najznámejšej zombie série aj jedného z najočakávanejších superhrdinských filmov posledných rokov.

Uvidíme aj prequel k dvom úspešným snímkam o britskej tajnej službe a čerešničku tomu všetkému nasadí poriadna dávka nostalgie ako stvorená pre kiná. Na Vianoce totiž neožijú len nemŕtvi z Racoon City, ale vzkriesenia sa dočká aj „Vyvolený“.

Nateraz tak ostáva dúfať, že sa kiná čo najskôr otvoria a my si budeme môcť vychutnať čo najviac filmov na veľkom plátne, aj za cenu obmedzení a prísnych hygienických opatrení.

Resident Evil: Welcome to Racoon City

Dátum premiéry: 2. december

Jedna z najznámejších zombie značiek Resident Evil opäť mieri na plátna kín. Tentokrát sa v hlavnej úlohe už nepredstaví doterajšia tvár série Mila Jovovich, ale nová a mladšia verzia v podobe Kaya Scodelario, ktorú si diváci môžu pamätať z výborného anglického seriálu Skins, ako aj z jej doposiaľ najväčšej úlohy v Pirátoch z Karibiku z roku 2017.

Spolu s režisérom Johannesom Robertsom sa pokúsia o reboot série s cieľom priblížiť sa hernej predlohe od spoločnosti Capcom.Robertson sa pre IGN vyjadril, že v prvom rade pôjde o hororový zážitok inšpirovaný jeho skúsenosťami s remakom druhej hry Resident Evil.

Práve tam nasal tú pravú ponurú atmosféru, ktorú sa snažil pretaviť aj do výslednej snímky Resident Evil: Welcome to Racoon City. Aj samotný názov filmu priamo odkazuje na herné začiatky, kde sa skupina preživších snaží akýmikoľvek spôsobmi zotrvať v pekle rozpútanom farmaceutickou spoločnosťou Umbrella Corporation.

TMDB.org

Popri Kayi Scodelario ako Claire Redfieldovej sa v úlohe jej brata Chrisa Redfielda predstaví Robbie Amell. Vo filme sa objaví aj známa postava Jill Valentine a nebude chýbať ani obľúbenec Leon Kennedy. Trailer sľubuje temnú, napínavú a akčnú jazdu v zombie svete plnú krvi a násilia, no u divákov to bude mať film aj napriek tomu mimoriadne ťažké.

Na ukážku sa totiž zniesla poriadna vlna kritiky najmä kvôli viacerým lacným efektom a niektorí hráči mali problém aj so smerovaním postáv vo filme, ktoré sa miestami nedržia predlohy.

Či sa tvorcom nakoniec podarí vzkriesiť značku, ktorá celosvetovo na všetkých šiestich predošlých filmoch zarobila viac ako 1 miliardu amerických dolárov, sa dozvieme už čoskoro.

Spider-Man: No Way Home

Dátum premiéry: 16. december

Fanúšikovia jedného z najznámejších superhrdinov môžu jasať a to hneď dvojnásobne. Nielen že v decembri v kinách konečne štartuje horúco očakávaný Spider-Man: No Way Home, no zároveň sme sa nedávno dozvedeli, že Tom Holland zostane v úlohe Petera Parkera minimálne na tri ďalšie filmy.

Ešte predtým ale No Way Home zavŕši pavúčiu trilógiu, kde sa okrem Petera Parkera objaví aj Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) a celý rad známych záporákov z predošlých filmov od režisérov Sama Raimiho a Marca Webba.

TMDB.org

Vrátia aj ďalšie obľúbené postavy ako Peterov najlepší priateľ Ned (Jacob Batalon), MJ, ktorú si zahrá Zendaya a nemôže chýbať ani vtipná dvojička Happy Hogan (Jon Favreau) spolu s tetou May (Marisa Tomei).

Z predošlého filmu s podtitulom Ďaleko od domova vieme, že identita Spider-Mana bola celému svetu vyzradená. Mladý Peter Parker preto požiada o pomoc Doktora Strangea, aby prostredníctvom komplikovaného kúzla vymazal ľuďom na celú udalosť spomienky. Kúzlo sa ale nepodarí úplne podľa predstáv a začnú sa diať veci, ktoré podľa Toma Hollanda nemajú vo svete filmov o superhrdinoch obdoby.

Už samotný trailer búral rekordy po celom svete, keď v počte pozretí pokoril dovtedy kraľujúcu upútavku na Avengers: Endgame. A vzhľadom na to, že každý rok príde do kín hneď niekoľko komiksoviek, je enormný záujem divákov o to viac pozoruhodný.

The Matrix Resurrections

Dátum premiéry: 22. december

December nie je tak bohatý na množstvo filmov v kinách ako predošlé mesiace, no o to viac pridáva do plných, pokiaľ ide o váhu jednotlivých projektov. Dôkazom je aj The Matrix Resurrections, teda štvrté pokračovanie príbehu Nea a Trinity. Vôbec prvýkrát sa réžie ujme iba jedna zo sestier Wachovských, Lana, a nevráti sa ani Lawrence Fishburne v postave Morphea.

TMDB.org

Trailer k filmu rozvíril dlhé debaty vedúce k najrôznejším dohadom a konšpiráciám, čím fanúšikov prelomovej sci-fi série z roku 1999 ešte viac navnadil na zatiaľ finálny akt. Ako Nea uvidíme obľúbeného Keanu Reevesa a jeho lásku Trinity si opäť zahrá Carrie-Anne Moss. Z už známych postáv sa predstavia Niobe (Jada Pinkett Smith), Merovingian (Lambert Wilson) alebo Agent Johnson (Daniel Bernhardt).

Postava Morphea ale predsa len nezostane opomenutá a vráti v mladom prevedení. Stvárni ho herec Yahya Abdul-Mateen II. Podľa oficiálneho popisu filmu bude „štvorka“ odkazovať najmä na prvý film.

Ak sa chceš dozvedieť viac o príbehu, podrobnejšie sme sa mu venovali v našom veľkom článku venovanom priamo The Matrix Resurrection. Vrátiť sa s Neom do kina bude magické pre mnohých fanúšikov, aj preto sa od filmu očakáva mnoho. Naplní očakávania?

The King’s Man: Prvá misia

Dátum premiéry: 30. december

Koniec roka bude patriť tajnej službe a boju s najväčšími tyranmi a zločincami histórie. The King’s Man: Prvá misia nás zavedie do obdobia 1. svetovej vojny, aby nám boli predstavené začiatky britskej tajnej služby. Zároveň pôjde o prequel k prvému filmu Kingsman: Tajná služba, takže sa, pochopiteľne, vo filme neobjaví herec Taron Egerton z prvej snímky.

TMDB.org

O staré-známe tváre ale nebude núdza, pretože uvidíme napríklad Colina Firtha s postavou tajného agenta Harryho Harta a nebude chýbať ani Mark Strong so svojou postavou Hamisha Mycrofta označovaného aj ako Merlin.

The King’s Man: Prvá misia sa opäť bude niesť na vtipnej vlne, kde popri humore pôjde aj, len tak medzi rečou, o záchranu sveta napríklad aj pred Rasputinom. Filmová zápletka je založená na rovnomennom komikse od tvorcov Davea Gobbinsa a Marka Millera, podľa ktorých vznikli aj prvé dve snímky série.

Do režisérskeho kresla sa vracia známy režisér Matteh Vaughn, ktorý celú sériu v roku 2014 nakopol a po úspešnom pokračovaní Tajný kruh z roku 2017 prichádza nateraz trilógiu uzavrieť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú