Spider-Man: No Way Home sa len pred pár dňami pochválil prvým oficiálnym trailerom a o filme už sa hovorí ako komerčnej bombe. Záujem o prvú upútavku totiž trhal rekordy a počas prvých hodín si ho pozreli stamilióny divákov, informuje Hypebeast.

Čerstvý trailer si len za prvých 24 hodín od zverejnenia nenechalo ujsť približne 355,5 milióna divákov, čím sa No Way Home stal vôbec najsledovanejším trailerom vo filmovej histórii. Doposiaľ tento rekord pevne držali Avengers v snímke Endgame, ktorých upútavka za prvý deň zaujala 289 miliónov záujemcov.

Tvorcom sa medzi divákmi podarilo vyvolať obrovský ošiaľ, ktorý možno ani sami nečakali. Predchádzajúci Spider-Man z roku 2019 nakoniec v rovnakej štatistike zaznamenal „iba“ 135 miliónov pozretí. Krok s predstavením Multiverza a viacerých známych tvárí z predchádzajúcich sérií sa teda ukazuje ako správny.

Rekord aj v ďalšej oblasti

Zároveň nič nenasvedčuje tomu, že by mal humbuk ohľadom nového filmu len tak opadnúť. Deadline totiž dáva do pozornosti ďalšiu zaujímavú štatistiku týkajúcu sa sociálnych sietí, kde No Way Home rovnako bodoval na plnej čiare.

Nový trailer na sociálnych sieťach vygeneroval približne 4,5 milióna zmienok, aj to len za prvých 24 hodín a podobne ako v sledovanosti, aj tu stanovil nový rekord. Zároveň v tejto štatistike Spider-Man výrazne predbehol Avengers: Endgame, na ktorých na sociálnych sieťach odkázalo 1,94 milióna používateľov.

Prečítaj si aj
Loki je len začiatok a Marvel ide bomby. Toto sú všetky MCU projekty, ktoré prídu najbližšie roky

Pripomeňme, že Avengers: Endgame je komerčne najúspešnejším filmom v histórii a tvorcom z kín priniesol astronomický zisk 2,8 miliardy dolárov. Nikto samozrejme nepočíta s tým, že by sa novému Spider-Manovi podobný úspech podarilo napodobniť, štatistiky však jasne ukazujú divácky hlad po filmovej novinke.

Tá sa v kinách predstaví 16. decembra, bude to však mať ťažké. Už o týždeň neskôr má totiž premiéru naplánovaný Matrix Ressurections, ktorý rovnako patrí k najočakávanejším filmom tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP