Najočakávanejší  remake príde už tento rok. Žiaľ, nebude to už v marci, ako to autori pôvodne zamýšľali, ale presunuli vydanie až o niekoľko týždňov.

To, že sa na japonské RPG nesmierne tešíme, sme avizovali už v zozname najočakávanejších remakeov a remasterov nasledujúcich mesiacov, kde sme Final Fantasy VII Remake umiestnili na prvé miesto. V tej dobe sme však ešte vždy boli stotožnení s dátumom vydania prvej kapitoly hry 3. marca.

Dnes však vývojári zo Square Enix oznámili posunutie dátumu vydania o mesiac. Meškanie odôvodnili slovami, že na hre usilovné pracujú a chcú fanúšikom série, ktorí na prerábku ikonického JRPG čakajú minimálne jednu dekádu, dodať hru v najlepšej možnej kvalite.

Yoshinori Kitasesa za celý tím veľmi ospravedlňuje a dodáva, že aj keď ide o vážne rozhodnutie, verí, že tie týždne im dodajú dostatočný čas na vyšperkovanie hry.

Nenechaj si ujsť
8 kultových sci-fi filmov, ktoré nájdeš na streamovacích službách

Na jednej strane sme z meškania sklamaní, no na strane druhej si uvedomujeme, že aj tie posledné dni pred vydaním môžu zmeniť na finálnom produkte naozaj veľa. Predsa len, obzrime sa za viacerými AAA titulmi, ktoré dostávajú už v deň vydania obrovské opravné patche. Snáď sa tomuto Square Enix odložením hry na 10. apríl vyhne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom