Nevieš čo si máš večer pustiť? Radíš sa medzi fanúšikov fikcie? Práve pre teba sme vytvorili tento zoznam 8 sci-fi filmov, ktoré si môžeš pustiť okamžite, vďaka ich dostupnosti na najznámejších streamovacích platformách.

Blade Runner

Legendárna záležitosť, ktorá v dobe svojho vzniku ešte netušila, akú hlbokú stopu po sebe v popkultúre zanechá. Film popisuje udalosti paralelnej budúcnosti, v ktorej spoločnosť Tyrell dospela do fázy, kedy dokáže vyrábať androidov nerozoznateľných od ľudí.

Ľudská rasa ich využívala ako hrubú silu pri kolonizujúcich výpravách iných planét. Keď však došlo ku krvavej vzbure, bol výskyt týchto robotov na Zemi zakázaný, na čo dohliadala špeciálna jednotka Blade Runner. Okrem viacerých oscarových nominácií v danom roku, si snímka odniesla štatút kultu, na čom sa podpísal vo veľkej miere aj excelentný výkon Harrisona Forda.

Ready Player One

Blízka nehostinná budúcnosť, v ktorej väčšina populácie uniká do virtuálnej reality s názvom OASIS bola nadčasovým podkladom už v nesmierne úspešnej knižnej predlohe. Špirála príbehu je obtočená okolo súťaže o nekonečné bohatstvo zosnulého tvorcu virtuálnej utópie, konajúcej sa vo virtuálnom svete.

Ako to v takýchto prípadoch býva, skladba súťažiacich obsahuje obyčajného jedinca s hrdinskými ambíciami, zlej korporácie, femme fatale hlavného hrdinu a stovky ďalších nepodstatných hráčov. Režisérsku stoličku vysedel samotný Spielberg, takže v tomto prípade si ani nedovolíme Ready Player One na HBO GO vynechať.

Muži v čiernom

Legenda konca deväťdesiatych rokov, v ktorej hlavnú úlohu hrá geniálny Tommy Lee Jones a mladučký Will Smith. Snímka sa nám do pamäte zapísala svojim ikonickým humorom a scénami, vynikajúco prebraným univerzom z komixovej predlohy, ale najmä fungujúcou chémiou medzi oboma hlavnými postavami. Príbeh sleduje činy nadnárodnej organizácie, starajúcej sa o poriadok na Zemi a uchovanie mimozemských imigrantov mimo celosvetovú kontrolu ľudstva.

Interstellar

Keď bola snímka s Matthew McConaugheym v hlavnej úlohe v roku svojho vydania premietaná v kine, išlo o jeden z najnáročnejších filmov toho roka na uchopenie divákmi. Vynikajúci vizuál a miliónová produkcia zabezpečila kulisy pre príbeh záchrany toho najdôležitejšieho – celého ľudstva.

Skupina výskumníkov je totiž vyslaná za hranice poznanej galaxie hľadať nový domov pre obyvateľstvo celej Zeme, ktorej odbíjajú posledné hodiny existencie. Film v danom roku premenil 11 Oscarových nominácií na 5 sošiek, takže ak ti serióznejšia téma nie je proti srsti, určite tomuto filmu daj na HBO GO šancu.

Matrix

Je vôbec potrebné predstavovať Matrix? Snímka z roku 1999, ktorá navždy zmenila ako filmový, tak aj videoherný priemysel je definícia kultu sama o sebe. Aký osud by si si vybral ty? Zvolil by si cestu príjemnej lži a pokračoval vo svojom živote ako doteraz alebo by si prijal pravdu, v ktorej je všetko naokolo iba počítačová simulácia a tvoje telo je jej zdroj energie?

Equilibrium

Budúcnosť sveta po tretej svetovej vojne je totálne chladná, bez emócií a za prítomnosti konštantného dohľadu veľkého brata. Poriadok udržiavajú špeciálne trénovaní agenti, ktorí vďaka droge Prozium nepociťujú žiadne emócie. Keď John Preston, ktorého excelentne podal Christian Bale, stratí krabičku s drogou, začína si sám tento dogmatický režim uvedomovať a začne proti nemu bojovať – skvele vyobrazenými bojovými scénami, hutne inšpirovanými vyššie spomínaným Matrixom.

Total Recall

Collin Farrell v hlavnej úlohe aj napriek, na prvý pohľad idylickému životu, z času na čas rád unikne zo zabehnutého stereotypu do vlastnej mysle, kde vďaka implementovanej ilúzii života superšpióna nachádza útočisko.

Po čase však čiara deliaca realitu a fikciu začína byť tenšia a osud Quaida zostáva visieť na vlásku. Remake záležitosti z roku 1990 však na jeho kvality nedosahuje, predsa len v pôvodnom filme hlavnú úlohu hrá Arnie, no ani verzia z roku 2012 nie je na zatratenie. Navyše, remake nájdeš na Netflixe.

Piaty element

Zažiť tento film na vlastnej koži by mal každý, kto hľadá únik pred realitou a vlastne všetkým, čo mu je doteraz známe. Zem navštívi kozmická loď, ktorá po sebe zanechá magické kamene reprezentujúce štyri živly a sochu schopnú obrany pred absolútnym zlom.

O tri desaťročia neskôr, keď je hrozba vo vesmíre opäť aktuálnou témou, skupina vedcov zrekonštruuje mimozemšťana LeeLoo, vyobrazeného charizmatickou Milou Jovovich. Práve ona dokáže zabrániť útoku absolútneho zla, k čomu ale potrebuje pomoc od taxikára utopistického mesta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom