Elektromobily zaznamenali v posledných rokoch výrazný rozmach po celom svete, no najväčším priekopníkom tohto priemyslu sa stala americká Tesla. So stále rastúcim počtom jej elektrických áut sa spoločnosť musí postarať aj o dostatok nabíjacích staníc, ktoré doplnia energiu batérií. Spomedzi tisícok nabíjacích staníc Supercharger sa Tesla môže tou najkrajšou a najväčšou pýšiť v meste Kettleman City, kam láka mnohých vodičov. 

Americká Tesla už stihla doteraz vybudovať po celom svete až 9 184 nabíjačiek Supercharger, ktoré sú rozmiestnené v 1 191 nabíjacích staniciach. Zákazníci spoločnosti však budú postupom času potrebovať ešte viac miest, kde si tieto elektromobily nabijú. Tesla sa snaží stavať tieto nabíjačky na frekventovaných miestach, kde k nim budú mať prístup počas cesty všetci vodiči. Jedna stanica ale svojou lokalitou a službami vyniká spomedzi všetkých. Spoločnosť sa totiž rozhodla umiestniť do malého mestečka Kettleman City až 40 nabíjačiek Supercharger, ktoré tam nahradili budovu rýchleho občerstvenia Burger King.

Dokonalé miesto pre nabíjanie elektromobilov

Nabíjacia stanica má v tejto lokalite veľmi výhodnú polohu. Nachádza sa totiž neďaleko predajne s auto súčiastkami, dvoch hotelov a len kúsok od nej nájdu okoloidúci tiež nákupné centrum. Čo však majiteľov elektromobilov Tesly zaujme najviac, je veľké množstvo nabíjačiek. Pri nich nechýba budova, v ktorej si počas nabíjania svojich tátošov môžu do sýtosti oddýchnuť. Práve v nej spoločnosť ponúka všetko, po čom vodiči túžia. Tí v nej nájdu nielen automaty s nápojmi, kávou a občerstvením, ale aj nabíjačky pre smartfóny.

Nenechaj si ujsť
Oficiálne má prísť až o rok, no teraz doručuje svoju prvú zásielku. Tesla Semi je už na cestách

Nadštandardný pocit však všetci nadobudnú až po príchode do luxusne zariadeného salónu, kde Tesla umiestnila aj veľký televízor. Ten zobrazuje detailné informácie o tom, koľko kWh energie zo seba Superchargre vydali, koľko kilometrov prešli všetky elektromobily a koľko litrov paliva ušetrili. Rozhodne nejde o malé čísla a každý vodič niektorého modelu od Tesly sa pri pohľade na ne môže cítiť hrdý. Táto nabíjacia stanica v nenápadnom mestečku Kettleman City naozaj prekonáva očakávania a ako vyzerá si môžeš pozrieť na priložených fotografiách v galérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom