V marci sa v Steame ocitla vo verzii „Early access“ hra PlayerUnknown’s Battlegrounds. Netrvalo dlho a tento skvelý počin Blulehole Studio sa stal najhranejším titulom medzi širokou komunitou hráčov. Po niekoľkých mesiacoch si milovníci tejto hry môžu boj o prežitie vychutnať aj na konzole Xbox One.

Tí, ktorí doteraz mali možnosť okúsiť PlayerUnknown’s Battlegrounds na svojich desktopových počítačoch, no radi by si ho vychutnali aj z pohodlia gauča a s joystickom v ruke, majú veľký dôvod na radosť. Od predstavenia tejto hernej pecky, v ktorej každý bojuje o holý život, ubehlo pár mesiacov. Už od začiatku sa hovorilo aj o tom, že hra bude dostupná aj pre iné platformy ako počítače. O to sa mal postarať Microsoft. Ten svoje slovo skutočne dodržal a teraz prináša túto masívnu „survival“ hru aj pre konzolu Xbox One.

Potrebuje ešte doladiť

Hra je pre konzolu Xbox One aktuálne dostupná iba v „Early access“ verzii, čo znamená, že vývojári ešte musia dotiahnuť detaily k dokonalosti. Čoskoro sa pre počítače objaví prvá verzia 1.0, ktorá prinesie mnoho noviniek, vrátane grafických úprav a novej mapy. Žiaľ, majitelia konzol Xbox sa tejto verzie tak skoro nedočkajú. Primárnym cieľom vývojárskeho štúdia bolo zrealizovať finálnu verziu do konca toho roka len pre počítače. „Early access“ verzia pre Xbox One sa podpísala najmä na grafických nedostatkoch a plynulosti hry, čo môže hráčom neraz prekážať.

Boj o prežitie strhne do hry každého

Pokiaľ si sa zatiaľ s týmto titulom nezoznámil, dovoľ, aby sme ti ozrejmili jednoduchý, no strhujúci princíp, vďaka ktorému si PlayerUnknown’s Battlegrounds získalo toľko fanúšikov. Na začiatku každého kola je 100 neozbrojených hráčov vysadených lietadlom na opustený ostrov, kde je ich jedinou úlohou prežiť. Po dosadnutí na pevninu každý hľadá čo najlepšie vybavenie, zbrane či vozidlá, ktoré by mu mohli uľahčiť boj s nepriateľom a stať sa tak jediným, kto prežije. Počas hrania sa však priestor pre pohyb hráčov neustále zmenšuje, čo vedie k častejšej interakcii a bojom s nepriateľmi. Na konci hry platí iba jediné. Kto prežil, vyhráva.

6-mesačné oneskorenie vo vývoji sa počas hrania rozhodne prejaví

Nenechaj si ujsť
PlayerUnknown’s Battlegrounds bude už čoskoro ešte lepší. Vývojári pripravili hráčom nezabudnuteľný zážitok

Citeľné rozdiely medzi verziou PlayerUnknown’s Battlegrounds pre PC a pre Xbox One sú zapríčinené práve kvôli niekoľkomesačnému oneskoreniu vo vývoji hry. Konzolová verzia jednoducho nie je zatiaľ v takom štádiu ako jej ekvivalent pre počítače. Majitelia Xboxu One tak pri hraní musia počítať s výraznejšími obmedzeniami. K najväčším nedostatkom zrejme patrí nízky „framerate“, teda počet snímkov, ktoré konzola dokáže vyrenderovať za 1 sekundu. Počas hrania tak nie je výnimočné, že hráč sa ocitne v situácii, keď mieri na nepriateľa, no kvôli nízkym frameratom pri výstrele minie. Takéto nedostatky neznamenajú, že je boj o prežitie nemožný, no výrazne obmedzujú herný zážitok.

Hranie tohto titulu strhne každého vášnivého hráča

Mnohí iste povedia, že hranie hier, obzvlášť PlayerUnknown’s Battlegrounds, je omnoho jednoduchšie s počítačovou myšou a klávesnicou. Pohodlnejšou možnosťou je však práve verzia pre Xbox One, a to aj napriek skutočnosti, že hra nie je ešte pre túto platformu dotiahnutá do finále. Na hranie prostredníctvom joysticku si ale hráč bude musieť chvíľu zvykať, na čo upozorňuje aj samotný Microsoft. Je tak len na preferenciách hráčov, ktorú z týchto dvoch dostupných možností si vyberú. Isteže, klávesnica predstavuje širšie možnosti ovládania, no ovládanie gamepadom je taktiež dostatočne intuitívne a zábavné. Kvôli absencii tréningu pre začiatočníkov tak noví hráči budú musieť byť trpezliví a kým prídu všetkému „na koreň“ môže ubehnúť pekných pár hodín.

Majitelia Xboxu si musia počkať aj na obsahové vylepšenia

Zobraziť celú galériu (7)
playbattlegrounds.com

Štúdio Bluehole sa zaviazalo, že do konca tohto roka hráčom prinesie finálnu verziu 1.0. Tá bude obsahovať mnoho vylepšení, vrátane novej púštnej mapy Miramar či vozidiel a zbraní. Táto vylepšená verzia bude vypustená do sveta už 20. decembra, no len pre PC platformu. Hráči, ktorí si PlayerUnknown’s Battlegrounds radi užijú na Xboxe, budú mať k dispozícií stále iba jedinú mapu Erangel. Po obsahovej stránke je rozdiel medzi konzolami a počítačovou platformou značne veľký. Kto si počká, ten sa dočká, a to platí aj v tomto prípade. PlayerUnknown’s Battlegrounds vo verzii 1.0 pre Xbox má byť dostupný v priebehu budúceho roka.

S príchodom na Xbox rozhodne nestratil svoju povesť

Nenechaj si ujsť
Prepracovaný systém na cheaterov v PlayerUnknown’s Battlegrounds odhalí každý deň obrovské množstvo hráčov

Na moment, kedy bude táto herná pecka dostupná aj pre Xbox, sa tešilo mnoho hráčov, ktorí si ju teraz môžu pokojne vychutnať z pohodlia svojho gauča. Rovnako ako v marci, aj teraz sa PlayerUnknown’s Battlegrounds teší stále vyššej popularite. Boj o život jednoducho zláka každého hráča, a to bez ohľadu na typ platformy, ktorý si zvolí. Tí, ktorí preferujú konzoly si môžu ešte nejakú tú chvíľu na finálnu verziu počkať. Aj keď momentálne nevyzerá PlayerUnknown’s Battlegrounds pre Xbox tak perfektne, časom to vývojári rozhodne napravia. Ide ale len o kozmetické úpravy, ktoré hre na jej skvelej povesti rozhodne neubrali.

Pokiaľ si sa s PlayerUnknown’s Battlegrounds ešte nestretol, nesmieš si nechať ujsť nasledujúci trailer, ktorý ťa môže presvedčiť, že táto hra za tých 30 dolárov skutočne stojí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom