Survival hra PlayerUnknown’s Battlegrounds je momentálne najväčším fenoménom a je až prekvapujúce, aké čísla doposiaľ dosiahol. Aj napriek tomu, že je stále vo vývoji, už sa dokonca organizujú aj turnaje, pričom jeden taký organizoval minulý víkend český portál Grunex. 

V počte aktívnych hráčov nemá konkurenciu

V prípade PUBG nie je nič výnimočné, ak ho denne hrá aj viac ako 2 milióny hráčov po celom svete. Tým, že je hra takto populárna, stáva sa terčom mnohých podvodníkov. Takzvaní cheateri sú zlým snom každého hráča v akejkoľvek multiplayerovej hre. Ich jediným cieľom je skaziť hru ostatným. Portál BattleEye, ktorý sleduje herné servery a takýchto hráčov nekompromisne banuje, sa na Twitteri pochválil svojou úspešnosťou.

Za jediný deň sa mu podarí zablokovať od 6 do 13 000 hráčov. Minulý piatok bol však rekordný, keďže sa im podarilo odhaliť takmer 20 000 previnilcov. Doteraz pritom bolo usvedčených viac ako 322 000 účtov. Väčšina z nich pochádzala z Číny.

V prípade, že sa s podobným prípadom stretneš aj ty, neváhaj a daného hráča nahlás. Je jasné, že vždy sa nájde niekto, kto bude tieto pravidlá porušovať, no je dobré vidieť, že s nimi niekto aktívne bojuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom