Survival hra PlayerUnknown’s Battlegrounds je momentálne najväčším fenoménom a je až prekvapujúce, aké čísla doposiaľ dosiahol. Aj napriek tomu, že je stále vo vývoji, už sa dokonca organizujú aj turnaje, pričom jeden taký organizoval minulý víkend český portál Grunex. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V počte aktívnych hráčov nemá konkurenciu

V prípade PUBG nie je nič výnimočné, ak ho denne hrá aj viac ako 2 milióny hráčov po celom svete. Tým, že je hra takto populárna, stáva sa terčom mnohých podvodníkov. Takzvaní cheateri sú zlým snom každého hráča v akejkoľvek multiplayerovej hre. Ich jediným cieľom je skaziť hru ostatným. Portál BattleEye, ktorý sleduje herné servery a takýchto hráčov nekompromisne banuje, sa na Twitteri pochválil svojou úspešnosťou.

Za jediný deň sa mu podarí zablokovať od 6 do 13 000 hráčov. Minulý piatok bol však rekordný, keďže sa im podarilo odhaliť takmer 20 000 previnilcov. Doteraz pritom bolo usvedčených viac ako 322 000 účtov. Väčšina z nich pochádzala z Číny.

V prípade, že sa s podobným prípadom stretneš aj ty, neváhaj a daného hráča nahlás. Je jasné, že vždy sa nájde niekto, kto bude tieto pravidlá porušovať, no je dobré vidieť, že s nimi niekto aktívne bojuje.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
40%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak