Predplatitelia Netflixu majú ďalší dôvod na radosť. Po excelentnej dobovej dráme The Trial of the Chicago 7 či seriáli Ratched, ktorý je v oblasti sledovanosti jasným prekvapením roka, sa do ponuky streamovacej služby tento týždeň zaradila ďalšia sľubná novinka. Diváci ju zhltli na jedno pozretie a superlatívmi veru nešetria.

Reč je o dramatickej minisérii The Queen’s Gambit, ktorá sa do ponuky služby zaradila iba minulý týždeň, no už krátko po premiére sa stala najsledovanejším seriálom na Netflixe vo väčšine krajín.

Seriálová novinka sleduje príbeh mladého dievčaťa Beth Harmon, ktorá je po smrti matky vychovávaná v sirotinci, kde sa s pomocou miestneho správcu dostane k šachu. Hlavná hrdinka čoskoro zistí, že ju hra nielen baví, ale má na ňu aj extrémne nadanie a v priebehu niekoľkých rokov sa stáva rešpektovanou šachovou hráčkou.

Cestu Beth za slávou a titulom šachovej veľmajsterky však nekomplikuje len závislosť od sedatív a alkoholu, ale tiež konzervatívna a úzkoprsá spoločnosť, ktorá v 50-tych rokoch nie je pripravená na ženskú dominanciu v akejkoľvek oblasti.

Hlavnú rolu v seriálovom hite si zahrala herečka britsko-argentínskymi koreňmi Anya Taylor-Joy, ktorú si mohol vidieť napríklad vo filmoch Glass či The New Mutants. 24-ročná umelkyňa má v Hollywoode našliapnuté na veľkolepú kariéru, len nedávno totiž bola angažovaná do hlavnej role prequelovej snímky oscarového veľkofilmu Mad Max, v ktorej stvárni úlohu mladej Furiosy.

Bude aj druhá séria?

The Queen’s Gambit množstvo divákov zhltlo na jeden dych, čoraz častejšie sa preto objavuje otázka, či sa dočkáme aj druhej série. Odpoveď je v tejto chvíli neznáma, seriál inšpirovaný rovnomennou knižnou predlohou Waltera Tevisa z roku 1984 bol totiž od začiatku plánovaný len ako miniséria.

Ukončenie seriálu si rovnako pokračovanie priamo nepýta, vzhľadom na divácke ohlasy je však vysoko pravdepodobné, že Netflix sa otázkou druhej série prinajmenšom bude zaoberať.

Netflix

Návrat do role šachového génia by určite privítala aj ústredná protagonista Anya Taylor-Joy, ktorá v rozhovore pre Town & Country jasne potvrdila, že svoju postavu si mimoriadne obľúbila a ak by ju o to požiadali, s radosťou by sa k projektu vrátila. „Ak som sa niečo v zábavnom priemysle naučila, nikdy nehovor nikdy„, dodala na margo možného pokračovania jeho hlavná hviezda.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom