Hollywoodske zvesti sa tentokrát ukázali ako pravdivé. Univerzum Mad Max sa rozrastie o nový film. Nepôjde však o pokračovanie oscarového veľkofilmu Mad Max: Fury Road, ale prequel so zameraním na známu Furiosu.

Jednorukú ženskú hrdinku si v hite z roku 2015 zahrala Charlize Theron, svoju rolu si ale v ďalšom filme nezopakuje. Ako informuje Collider, mladú Furiosu si v pripravovanej snímke zahrá 24-ročná Anya Taylor-Joy, ktorú si nedávno mohol vidieť napríklad vo filmoch Glass alebo The New Mutants.

Herečku s britsko-argentínskymi koreňmi budeš môcť už čoskoro vidieť aj v očakávanej minisérii od Netflixu, The Queen’s Gambit, kde stvárni rolu nadanej šachovej veľmajsterky závislej od sedatív.

Warner Bros.

Anya Taylor-Joy však zďaleka nie je jediným zvučným hereckým menom, ktoré sa s prequelom s názvom Furiosa spája. Spoločnosť na plátne jej totiž nebude robiť nikto iný ako populárny austrálsky svalovec Chris Hemsworth, známy ako Thor z marveláckych blockbusterov či z nedávneho akčného hitu Extraction.

Silnú hereckú trojku uzatvára talentovaný americký Yahya Abdul-Mateen II, ktorý si za účinkovanie v seriálovom hite The Watchmen od HBO vyslúžil prestížne ocenenie Emmy.

Nový film režisérsky odkormidluje George Miller, ktorý sa postaral aj o Mad Max: Fury Road. Miller si k Furiose napíše aj scenár a bude jedným z producentov apokalyptickej snímky.

Furiosa divákov zavedie pred udalosti filmu z roku 2015, presné dejové zasadenie zatiaľ nie je známe. Rovnako nevieme ani to, či vo filme uvidíme postavu Maxa, vzhľadom na výrazne omladenú herečku je však cameo Toma Hardyho nepravdepodobné.

Chris Hemsworth v novom filme stvárni postavu menom Dementus, jeho poznávacím znakom by mala byť hlboká a dlhá jazva na tvári. Yahya Abdul by mal zosobniť postavu Preatoriana, ani v jednom prípade však bližšie detaily nepoznáme.

Isté je, že na Furiosu si ešte hodnú chvíľu počkáme. George Miller aktuálne pracuje na romantickej fantasy snímke Three Thousand Years of Longing, Chris Hemsworth pre zmenu v januári začína nakrúcať nový film z univerza Marvelu, Thor: Love and Thunder.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom