E-športy sú vo svete čoraz viac populárnejšie, priamo úmerne s tým rastie aj príležitosť na vznik nových turnajov po celom svete. Pre najlepšie tímy sú pripravené výhry v hodnote niekoľko tisícok až desiatok tisíc dolárov. Na jednom z takých turnajov sa zúčastnil aj československý tím Hippomaniacs, ktorý vedie Slovák Eduard Winkler.

Po prvotnej európskej kvalifikácii sa dostali do európskeho finále v Grécku, kde čelili 7 tímom. Hippomaniacs sa podarilo vyhrať prvé 4 hry za sebou, no následne prehrali s tímom z Rumunska. Každý ďalší zápas by ich potom mohol stáť postup na turnaj do Číny. Pred sebou mali dva veľmi ťažké zápasy.

Najskôr nastúpili v zápase proti nemeckému tímu KeinBockOderWas, ktorý s prehľadom vyhrali a potom ich čakal posledný zápas s kazašským tímom Se7em. V poslednej hre väčšinu času Hippomaniacs prehrávali, no po hodine hru nakoniec otočili a podarilo sa im zvíťaziť.

Zobraziť celú galériu (2)
Hippomaniacs/Facebook

Výhrou si zabezpečili prvé miesto v tabuľke a výhru 5000 dolárov. Hippomaniacs zároveň spolu s Nemcami postúpili na svetové finále do Číny, ktoré sa uskutoční 18. a 21. júla. V Číne sa bude hrať už o 140 000 dolárov, čo bude určite ešte väčšia motivácia.

Hippomaniacs fungujú 3 roky a celkom rýchlo sa stali najúspešnejším Dota 2 tímom na československej scéne. Tím vedie Slovák Eduard Winkler, pričom všetci hráči pochádzajú z Čiech. Tím je aktuálne bez sponzorov a financovaný je predovšetkým z vlastných zdrojov Eduarda, s ktorým sme nedávno robili aj rozhovor.

V súčasnosti hľadajú sponzorov, nakoľko ide o poloprofesionálny tím, kde hráči dostávajú mesačné výplaty + percentá z výhier. Keď hrajú zápasy proti známym svetovým tímom, online ich sleduje niekedy až 100 tisíc divákov, čo je určite veľmi pekné číslo.

Tím sa neustále zlepšuje, a preto aj my v redakcii veríme, že sa v Číne „pobijú“ o pekné umiestnenie. Okrem toho sa chcú tento rok prebojovať ešte na jeden väčší turnaj, k čomu im môžu dopomôcť aj nové skúsenosti zo svetového finále.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom