Ak sa v súčasnej dobe hovorí o novinkách Tesly, sú hlavnou témou predovšetkým Cybertruck alebo ťahač Tesla Semi. Americká automobilka však údajne intenzívne pracuje aj na ďalšom, úplne novom elektromobile, ktorým má byť kompaktný a lacný hatchback. Ako informuje InsideEVs, jeho príchod je už údajne takmer za rohom.

Ešte začiatkom apríla sme informovali o tom, že Tesla ohlásila úplne nový, lacný elektromobil, ktorý by svojou cenovkou nemal presahovať sumu 25 000 dolárov, teda zhruba 21 000 €. Výroba, ale aj celý vývoj tejto novinky, by mala byť lokalizovaná v Číne a Tesla už údajne tento projekt rozbehla.

BoldRide

Automobilka už dokonca hľadá hlavného dizajnéra pre kompaktný elektromobil. Nikto však ani len nedúfal, že by sa prvý prototyp auta objavil ešte niekedy v tomto roku. Tesla je ale známa tým, že svoje projekty realizuje pomerne rýchlo.

NEPREHLIADNI
Neúspech nehrozí. Tesla Cybertruck bude trhák, rezervácie atakujú astronomické čísla

Aj napriek tomu, že aktuálne sa výstavba tovární v Texase a Berlíne mierne brzdí, čím mešká aj výroba Cybertrucku a Tesly Semi, rozširovanie továrne v Číne napreduje rekordným tempom a prvý prototyp by sme sa tak mohli vidieť ešte koncom tohto roka.

Dočkáme sa skutočne lacnej Tesly?

Túto zaujímavú informáciu zdieľal na sociálnej sieti Weibo uznávaný čínsky leaker a dôveryhodnosť zdroja potvrdil aj používateľ Ray4Tesla, ktorý vlastní niekoľko elektromobilov tejto značky a ktorý má k zdrojom Tesly naozaj veľmi blízko.

Prototyp by sa teda podľa tejto správy mohol stať realitou už koncom roka. Detailnejšie informácie o cenovo najdostupnejšej Tesle ale zatiaľ nepoznáme. Aj o jej názve kolujú iba dohady, no šepká sa buď o Tesle Model 2 či Tesle Model Q.

Jedno je však jasné, jej vývoj a výroba bude prebiehať v továrni Giga Šanghaj a vyvážať by sa mala do celého sveta. Lacná Tesla teda nebude určená iba pre domáci čínsky trh. Od „konzervatívneho“ amerického dizajnu elektromobilov Tesla sa môže Model 2, respektíve Model Q, značne odkloniť.

Hlavný dizajnér automobilky Franz von Holzhausen chce, aby dizajnéri v čínskom výskumnom centre navrhli malý elektromobil na „čínsky štýl“. Bude teda skutočne zaujímavé sledovať, s čím spoločnosť nakoniec vyrukuje a aký dizajn tejto očakávanej novinke poskytne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú