Tesla pred pár týždňami ohlásila nový lacný elektromobil, ktorý by svojou cenovkou nemal presahovať 25 000 dolárov, teda 21 000 €. Navrhnutý a vyrábaný bude v Číne, aktuálne však automobilka hľadá hlavného dizajnéra, ktorý by novinku v „čínskom štýle“ navrhol, informuje portál Electrek.

Už Tesla Model 3 mal byť podľa Elona Muska „ľudovým elektromobilom“, no pre Európanov to tak úplne neplatí. Nádeje na kúpu lacnej Tesly dalo nedávne oznámenie automobilky, že ich najbližším projektom bude elektromobil s cenovkou do 25 000 dolárov (21 000 €). Mohol by niesť označenie Model 2 a s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o hatchback.

NEPREHLIADNI
Model 2 bude dostupný globálne. Najlacnejšia Tesla odhalila o sebe ďalšie detaily

Kompaktnej Tesly sa však takmer s istotou tento rok ešte nedočkáme. Ako informuje Teslarati, automobilka ešte len začína s budovaním výskumného centra v Číne, ktoré tak bude prvým výskumným strediskom mimo USA. Práce na Modeli 2 sa preto pochopiteľne budú môcť začať až vtedy, keď sa toto výskumné centrum dokončí.

BoldRide

Tesla je ale dobre známa tým, že svoje stavby a projekty všeobecne dokáže realizovať v extrémne krátkom čase, no tento rok sa ešte finálny Model 2 zrejme neuvidíme.

Hľadanie dizajnéra v pôsobivom videu

Je teda jasné, že Model 2 bude navrhnutý a aj vyrábaný Číne a bude sa predávať globálne po celom svete. Od „konzervatívneho“ amerického dizajnu elektromobilov Tesla sa však môže Model 2 značne odkloniť, hlavný dizajnér automobilky Franz von Holzhausen chce, aby dizajnéri v čínskom výskumnom centre navrhli malý elektromobil na „čínsky štýl“.

V reklame si zahral aj samotný Franz, ktorý si pozrel návrh nového elektromobilu a spýtal sa – „Kto to urobil?“. Odpoveďou na túto otázku môže byť ktorýkoľvek šikovný čínsky dizajnér, no jeho úloha nebude ľahká a nebude spočívať iba v samotnom návrhu nového lacného elektromobilu od Tesly.

Ako uvádza spoločnosť v inzeráte, hlavný dizajnér čínskeho štúdia bude viesť celý tím dizajnérov a spolu budú súčasťou „svetovej automobilky, ktorá vyrába kvalitné, luxusné a funkciami nabité autá.“

Osobe vhodnej na túto pozíciu tak nepostačia iba skúsenosti z oblasti dizajnu, zvládať musí aj vedenie tímu a taktiež musí byť schopná prevziať zodpovednosť týkajúcu sa všetkých budúcich projektov. Sme teda veľmi zvedaví, ako bude nová Tesla z Číny vyzerať a ako veľmi sa prejaví tamojší extravagantnejší štýl.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom