Akcie stúpli a svoju odmenu za úspech spoločnosti si odniesol aj jej CEO. Elon Musk na oznámení kvartálnych výsledkov však okrem iného tiež informoval, že Tesla plánuje založiť poisťovaciu spoločnosť. V USA má fungovať už koncom roka, informuje Futurism.

Tesla aktuálne zažíva obrovský „boom“. Úspechy, ktoré spoločnosť sprevádzajú v posledných mesiacoch výrazne zvýšili jej trhovú hodnotu a niekdajšie červené čísla sa premenili na vysoké zisky.

Vďaka takémuto úspechu a zvýšeniu trhovej hodnoty získal Musk ďalšiu z miliardových odmien, ktorú však plánuje použiť ako investíciu do SpaceX. Samotná Tesla pritom expanduje na ďalšie trhy a rozširuje továrne do ďalších krajín.

Okrem USA, kde pribudne Gigafactory aj v Texase, sa spoločnosť usídli aj pri nemeckom Berlíne a továreň postavila už aj v Šanghaji. Spoločnosť sa však plánuje angažovať aj v poisťovacom odvetví. Podľa nových informácií, ktoré prezradil sám Musk, má Tesla založiť poisťovaciu spoločnosť.

Tesla chce začať ponúkať lacnejšie a efektívnejšie poistenie ako konkurencia

S podobným pokusom prišla už v minulom roku, keď chcela zákazníkom ponúknuť výrazne lacnejšie poistenie ako konkurencia. Poistenie je však dostupné len v Kalifornii, no čoskoro ho môže Tesla ponúkať po celých Spojených štátoch a neskôr aj v zahraničí, informuje CleanTechnica. Poisťovacie služby sa pritom majú vzťahovať na všetky elektromobily spoločnosti zahrnuté v ridesharingovom programe.

Tento program plánuje firma spustiť už v tomto roku a vodiči by tak mali možnosť pridať svoje vozidlá do aplikácie Tesly, pričom by celý model fungoval podobne ako v prípade takého Uberu či iných podobných služieb. Muskova vízia zahŕňa aj plán, kedy by mohli takúto službu zákazníci využiť aj bez vodiča vozidla, teda, pokiaľ by boli elektromobily Tesly plne autonómne.

Nenechaj si ujsť
Tesla Roadster sa po dlhom odklade dostane do výroby. Musk potvrdil predpokladaný termín

Od tohto cieľa však má byť Tesla podľa odborníkov na míle vzdialená a v skutočnosti je dosiahnutie najvyššieho stupňa autonómneho riadenia v jej elektromobiloch ďalej ako plán SpaceX dostať sa na Mars. Tesla však pre spustenie poisťovacej firmy potrebuje aj telematické dáta, ktoré by poskytli prehľad o jazde vodičov, a na základe toho by bolo možné vytvoriť primerané poisťovacie balíky.

Vďaka takýmto profilom vodičov by potom mohla spoločnosť poskytovať na mieru vytvorené poistenie, ktoré by bralo do úvahy aj spôsob jazdy a ďalšie aspekty. Množstvo údajov pritom už môže získať z existujúcich elektromobilov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom