Od predstavenia elektrického športiaku Tesly uplynulo už množstvo času. Rovnako ako kamión Tesla Semi, ani Roadster novej generácie sa zatiaľ nezačal vyrábať. To by sa však malo už zanedlho zmeniť. Elon Musk totiž v jednom zo svojich komentárov prezradil, kedy sa má Tesla Roadster začať vyrábať, informuje Electrek.

Spočiatku bola produkcia tohto elektrického „superauta“ odložená až na rok 2022. Musk sa sústredil predovšetkým na pick-up Cybertruck, no teraz sa zdá, že Tesla môže výrobu tohto športiaku spustiť skôr.

Roadster sa začne vyrábať už o rok

Podľa nových informácií sa má Tesla Roadster začať vyrábať najskôr v budúcom roku v Kalifornii, informuje Teslarati. Výrobná linka by sa mala spustiť o 12 až 18 mesiacov, čo potvrdil Musk počas konferencie o výsledkoch hospodárenia spoločnosti.

Nenechaj si ujsť
Musk potvrdil najšialenejšiu vlastnosť: Tesla Roadster 2 naozaj dostane raketové motory

Produkcia by sa tak mala začať zhruba v rovnakom čase, kedy chce spoločnosť sprístupniť nový Cybertruck. Vyrábať ho bude v Texase. Zatiaľ je však otázne, či sa podarí avizovaný plán stihnúť včas.

Tesle sa však v poslednom období nesmierne darí, zvýšila sa jej trhová hodnota, a pokiaľ pôjde týmto smerom aj v budúcnosti, nie je vylúčené, že sa jej termín spustenia výroby podarí dodržať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom