Len pred pár dňami vyplávali na povrch informácie ohľadom novej, najlacnejšej Tesly, ktorá by cenovkou mohla podliezť sumu 21 000 €. Portál InsideEVs teraz priniesol nové informácie, ktoré poskytol prezident čínskej divízie automobilky. Ten potvrdil, že spomínaný Model 2 sa bude predávať globálne, dostať by sme sa teda k nemu mali aj my.

Prezident automobilky Tesla v Číne, Tom Zhu, nedávno hovoril s miestnymi médiami o plánoch a smerovaní automobilky v najbližších mesiacoch. Reč sa samozrejme dostala aj na aktuálne najväčší trhák Tesly, ktorým má byť pripravovaný Model 2. Pôjde o najlacnejšiu Teslu s cenovkou 25 000 dolárov, teda približne 21 000 €.

Zhu v rozhovore potvrdil, že Model 2 skutočne príde a bude navrhnutý vo výskumnom centre Gigafactory v Šanghaji. Táto kompaktná Tesla sa v čínskej továrni začne  aj vyrábať, no veľmi podstatnou informáciou je, že nebude určená iba pre čínsky trh, ale do predaja pôjde globálne. Kúpiť si ju teda podľa všetkého budeme môcť aj my.

Časový horizont je pomerne veľký

Kompaktnej Tesly sa však takmer s istotou tento rok ešte nedočkáme. Ako informuje Teslarati, automobilka ešte len začína s budovaním výskumného centra v Číne, ktoré tak bude prvým výskumným strediskom mimo USA. Práce na Modeli 2 sa preto pochopiteľne budú môcť začať až vtedy, keď sa toto výskumné centrum dokončí.

Tesla je ale dobre známa tým, že svoje stavby a projekty všeobecne dokáže realizovať v extrémne krátkom čase, no tento rok ešte finálny Model 2 zrejme neuvidíme.

BoldRide

Podľa ďalších správ z Číny už ale Tesla údajne požiadala o posúdenie vplyvov na životné prostredie pre svoje „dostupné auto“. Prvé kusy by sa mohli začať testovať na verejných komunikáciách už v druhej polovici 2021.

Musk tvrdil niečo iné

Všetky tieto nové vyjadrenia a zistenia ohľadom Modelu 2 sú ale v rozpore s predchádzajúcimi Muskovými vyjadreniami. Ten totiž na výročnej schôdzi investorov tvrdil, že sa automobilka nebude púšťať do žiadneho nového projektu, pokiaľ nezabezpečí dostatočnú výrobu batérií.

Nedostatok batérií aktuálne brzdí aj projekt Tesla Semi, ktorý bol už niekoľkokrát odložený. Sú teda len dve možnosti, buď bol Model 2 plánovaný už dlhšiu dobu a Musk ho na výročnej schôdzi nepovažoval za „nový projekt“, alebo sa automobilke darí zabezpečiť dostatok batérií, či už vlastnou výrobou, alebo nákupom od iných výrobcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom