O automobilke Tesla je všeobecne známe, že vo väčšine prípadov dokáže ohlásené termíny nielen dodržať, ale niekedy dokonca predbehnúť aj o pár mesiacov. To sa pravdepodobne stane aj pri pripravovanom najmenšom a najlacnejšom modeli, ktorý bude podľa najnovších správ prichádzajúcich z Číny predstavený už tento rok, informuje CleanTechnica.

Začiatkom tohto roka sme ťa informovali o poodhalení príchodu lacného elektromobilu Tesly, ktorého cena by mala začínať na úrovni 25 000 dolárov, čo je v prepočte 21 000 €. Model zatiaľ nemá žiadny pracovný názov, no hovorilo sa však o možnom   Modeli C, kde „C“ malo znamenať „kompaktný“ a jeho výroba a dodávky sa očakávali v roku 2022.

Zmeny v priebehu mesiaca

Napriek tomu, že od posledných správ neprešiel ani jeden mesiac, priniesla pripravovaná novinka so sebou za tento čas zopár markantných noviniek. O cenovo najdostupnejšej Tesle sa už nehovorí ako o Modeli C, ale čoraz viac sa začína označovať ako Tesla Model 2, aj keď ani tento názov zatiaľ nie je oficiálny.

Ešte zaujímavejšou zmenou je však dátum príchodu nového elektromobilu z dielne Elona Muska. Vozidlo už údajne prechádza certifikačným procesom, kedy sa posudzujú jeho vplyvy na životné prostredie a čínsky portál Sina navyše odhaduje, že už čoskoro budú na cestách testované prvé „Modely 2“.

Je teda vysoko pravdepodobné, že najlacnejší model Tesly, ktorý sa bude vyvíjať a vyrábať v čínskej fabrike, bude predstavený už tento rok, konkrétne v druhej polovici 2021. Podľa najnovších informácií sa tak môže stať na medzinárodnej výstave Guangzhou Auto Show v novembri 2021.

Len pre Čínu alebo celý svet?

Stále nie je jasné, či bude určený len pre čínsky trh, alebo bude predávaný globálne, nakoľko sa stále jedná o neoficiálne informácie. Ak by sa aj náhodou nedostal do Európy práve tento model, nemusíme zúfať. Musk totiž už dávnejšie oznámil plány na vytvorenie dizajnérskeho centra aj v nemeckej továrni Giga Berlin.

V tomto článku sme tiež informovali, že samotný CEO Tesly priznal, že si vie menší hatchback predstaviť s výrobou a dizajnom aj podľa „štandardov“ trhu v Európskej únii. Bola by to teda Tesla výhradne vyrábaná a skonštruovaná v Nemecku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom