Netflix v krátkom čase zaznamenáva ďalší úspešný zárez v žánri fantasy. Po seriálovej novinke Shadow and Bone, ktorá mala premiéru na konci marca a očarila divákov po celom svete, sa streamovací gigant môže pochváliť novým úspešným seriálom.

Reč je o prvej sérii Sweet Tooth, ktorá do knižnice služby pribudla len počas minulého týždňa, prakticky okamžite však vystrelila na čelo celosvetového rebríčka sledovanosti. Fantasy novinka je v tomto týždni najsledovanejším seriálom aj na Slovensku, kedy na druhú priečku odsunula aj masívne populárneho Lucifera.

Na čom si Sweet Tooth vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Podobne ako väčšinu noviniek Netflixu, ani Sweet Tooth nesprevádzala žiadna väčšia marketingová kampaň a nedá sa povedať, že by úvodné upútavky pred premiérou medzi fanúšikmi vzbudzovali veľké ovácie.

Skvelé prvé ohlasy

K masívnemu a pomerne nečakanému záujmu o seriál tak s najväčšou pravdepodobnosťou prispeli pozitívne recenzie od kritikov i fanúšikov, od ktorých Sweet Tooth spravidla zaznamenáva len kladné ohlasy a v hodnoteniach na filmových portáloch sa momentálne drží vysoko v nadpriemerných číslach.

Novinka zároveň zaujme aj svojím netradičným zasadením. Inšpirovaná je komiksovou predlohou a sleduje príbeh mladého chlapca Gusa, ktorý patrí do novej rasy tzv. hybridov a je na pol človek a na pol jeleň.

Zmutované deti sa začali rodiť po tom, čo svet zdevastoval neznámy ničivý vírus a dramaticky zmenil chod civilizácie. Nie je jasné, či hybridi vírus spôsobili alebo sú novým stupňom evolúcie, isté však je, že ľudia sa ich boja a s nový druhom nemajú žiadne zľutovanie.

Netflix

Plachý Gus sa v seriáli stáva terčom práve nemilosrdných lovcov, zachraňuje ho však zatvrdnutý samotár Jepperd a dvojica sa vydáva na cestu plnú násilia a nebezpečenstva, ale tiež vzájomného porozumenia a neočakávaného priateľstva.

Pokračovanie otázne

Zaujímavosťou je, že ku vzniku seriálu významne prispeli Robert Downey Jr. so svojou manželkou, ktorí Sweet Tooth produkčne zastrešili. O novinku sa najskôr zaujímala zámorská streamovacia platforma Hulu, nakoniec však po nej skočil Netflix, pre ktorý sa fantasy novinka ukazuje ako správna voľba.

Ani vysoké hodnotenia a prvenstvo v sledovanosti však nemusia znamenať automatické predstavenie ďalšej série. Popularite u divákov iba nedávno podobne dominovala aj čerstvá komiksová séria Jupiter’s Legacy, tú však Netflix krátko po premiére prvej série napriek tomu ukončil. Potvrdené naopak bolo, že zmienený fantasy hit Shadow and Bone dostane aj pokračovanie.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú