Netflix zaznamenal silný úvod roka, keď v krátkom čase masy divákov zaujal rovno dvoma seriálovými novinkami. Historické tabuľky sledovanosti prepisovali ako pikantná dobová záležitosť Bridgerton, tak aj príbeh o zlodejovi-džentlmenovi v seriáli Lupin.

Odvtedy streamovacia služba vyložený hit nepredstavila, čo sa však možno v krátkom čase zmení. V piatok 23. apríla na Netflixe odštartovala seriálová novinka Shadow and Bone, ktorá je postavená na fantasy univerze knižnej série Griša od spisovateľa Leigha Barduga. Knihy sú preložené aj do slovenčiny, prvý diel, ktorým sa inšpirovala aj novinka Netflixu, nesie názov Tieň kostí.

Na čom si filmy vychutnáš v skvelej kvalite?

Film si pozri na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Podobne ako väčšina noviniek Netflixu, aj Shadow and Bone do knižnice služby dorazil bez väčšej grácie či mediálnej pozornosti. My sme na seriál upozornili v najzaujímavejšom novom obsahu apríla, momentálne sa ale zdá, že novinka si zaslúži omnoho väčšiu pozornosť, ako jej doposiaľ bola venovaná.

Netflix

Sľubné hodnotenia, obrovský záujem

Divácke ohlasy na prvú, 8-dielnu sériu, sú totiž prekvapivo pozitívne a seriál sa v hodnoteniach divákov drží v nadpriemerných číslach. Na IMDB napríklad pri novinke svieti 8,2/10 (rovnaké hodnotenie tu má mimochodom aj Zaklínač), tuzemskí filmoví fanúšikovia ho na známom portáli ČSFD hodnotia 77 percentami.

Pre Netflix ide vo sfére fantasy konečne o zásah do čierneho a prakticky prvý sľubný projekt od predstavenia Zaklínača v decembri 2019. Minulý rok sa streamovacia služba divákov pokúsila zaujať novinkou Cursed z univerza kráľa Artuša, seriál bol však kvalitatívnym prepadákom a nepomohla mu ani účasť hviezdy Katherine Langford, známej zo seriálu 13 Reasons Why.

Shadow and Bone sa na Netflixe zároveň teší aj veľkému diváckemu záujmu. Novinka sa vo svete okamžite po premiére vyhupla na čelo najsledovanejších seriálov a podľa štatistickej stránky Flixpatrol momentálne neexistuje krajina, kde by sa nová fantasy neumiestnila horšie ako na druhej priečke sledovanosti.

Výnimkou je Južná Kórea, aj tu sa však seriál dostal do TOP 10. Na Slovensku novinke aktuálne patrí prvá priečka.

Úvodná séria Shadow and Bone predstavuje hlavnú hrdinku Alinu, kartografku a vojačku v ravkanskej armáde, ktorá v sebe prebudí mocné magické schopnosti. Tie by zároveň mohli predstavovať poslednú nádej na záchranu vojnou zničenej krajiny pred Temnotou, ktorá na zem začína doliehať.

Alina sa zo dňa na deň ocitne na kráľovskom dvore, kde sa má počas elitného výcviku pripravovať na svoj veľký boj, zároveň však musí čeliť aj intrigám kráľovského dvora.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom