O zatvorení dverí Applu pred Microsoftom a Googlom v segmente streamovaného hrania sme už písali. The Verge ae teraz informuje o obídení nezmyselných smerníc Microsoftom, kedy predsa dostane službu xCloud do operačného systému iOS.

Zdroje blízke Microsoftu informovali o vývoji hernej streamovacej služby pre webové prehliadače, vďaka čomu by bolo množstvo hier dostupných prostredníctvom služby xCloud aj na zariadeniach s iOS a iPadOS.

Prečo nemôžu byť aplikácie xCloud alebo Google Stadia dostupné na Apple zariadeniach?

Ako sme písali, Apple začiatkom septembra aktualizoval smernicu pravidiel App Store, kedy mnohé interné zmeny zasiahli najmä streamovacie služby. Po ich prvotnom zákaze v auguste ich opäť povolil, no s početnými podmienkami.

FonTech

Streamovacie služby ponúkané v prostredí App Store totiž musia podliehať komplexným pravidlám digitálneho obchodu, kedy by každý herný titul (v prípade xCloud vyše 150 hier) musel byť stiahnuteľný priamo z neho.

To platí aj pre ich aktualizácie, ktoré chce mať Apple rovnako pod drobnohľadom. Samozrejmosťou je tak 30 % marža z každej aplikácie.

Určite budeme na iOS,“ povedal Phil Spencer, šéf hernej divízie Microsoftu na mítingu spoločnosti. Riešením je už spomínaná verzia pre prehliadač Safari, ktorá nahradí dedikovanú iOS aplikáciu už budúci rok. Rovnako to v minulosti vyriešil aj Amazon v prípade streamovacej služby Luna, čo by vedel v budúcnosti aplikovať aj Google so Stadiou.

xCloud mieri aj na počítače

Spencer zároveň nastolil plány pre xCloud na počítačoch, keďže je služba momentálne dostupná len na zariadeniach s Androidom. Počítačová verzia ja podľa všetkého v hĺbkovom internom testovaní a Microsoft plánuje jej spustenie už v roku 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP