Nový prehliadač Edge od Microsoftu prišiel na svet ešte začiatkom tohto roka. Spoločnosť však používateľom podstrkuje reklamu na novú verziu priamo „pod nos“ a zobrazuje ju aj vo svojom systéme. Najnovšie sa môžeme stretnúť s reklamnou na nový Edge aj priamo v nastaveniach Windows 10, kde Microsoft aplikáciu propaguje, informoval Windows Latest.

Microsoft zvolil pri propagovaní prehliadača Edge agresívnu stratégiu a doteraz naň odkazoval v mnohých častiach a prvkoch Windowsu 10. Neustála reklama na túto aplikáciu však môže používateľov iritovať.

Doteraz sme sa mohli s takouto propagáciou prehliadača spoločnosti stretnúť napríklad vo Vyhľadávaní, kde bol Edge reklamovaný ako odporúčaná aplikácia. Neskôr sa spoločnosť odhodlala ponúknuť prehliadač aj používateľom konkurenčného Firefoxu a reklamu naň umiestnila aj do obchodu s doplnkami pre Chrome, Outlooku či do samotnej ponuky Štart vo Windows 10.

Microsoft pokračuje v agresívnom propagovaní prehliadača Edge

Aktuálne sa môžeme v systéme Microsoftu stretnúť s ďalšou reklamou na nový Edge, ktorý sa tentokrát zobrazuje používateľom priamo v nastaveniach. Vo verzii Windows 10 pre členov programu Insider sa zobrazuje aj celý banner, ktorý odporúča Edge ako predvolený prehliadač, informuje HowToGeek.

Bežní používatelia sa však teraz môžu s propagáciou Edge stretnúť pri predvolených aplikáciách, kde Microsoft odporúča obnovenie vlastných predvolených aplikácií. Pri výbere prehliadača potom odporúča pre Windows 10 nový Edge. Nejde síce o žiadnu výraznú reklamu, no odporúčanie nie je možné žiadnym spôsobom skryť.

Aj takýmto spôsobom sa spoločnosť pokúša presvedčiť ľudí, aby prešli na jej prehliadač. Pripomeňme len, že Edge sa už stal aj pevnou súčasťou aktualizácií Windows 10. Microsoft Edge bol inštalovaný pri aktualizovaní v každom počítači a notebooku s Windowsom 10 od verzie 1803.

Nedávno taktiež bolo zakázané odinštalovanie prehliadača zo systému a bežní používatelia teda nebudú mať jednoduchú možnosť sa Edge v prípade potreby zbaviť. Existuje však návod, ktorý s týmto problémom nateraz môže pomôcť. Viac sa dočítaš v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP