Microsoft pracuje na nových ikonách pre základné aplikácie Windows 10, vrátane programu Prieskumník. Začiatkom roka začal aktualizovať rôzne logá pre aplikácie z balíčka Office (Word, Excel, PowerPoint) a One Drive, ktoré majú teraz modernejší vzhľad. Obnoviť by sa mali hlavne používateľom  programu Insider spolu s očakávanou aktualizáciou, píše windowslatest.com

V súčasnej dobe spoločnosť testuje nové ikony pre aplikácie ako je Prieskumník, Hudba, Filmy & TV programy, Windows Solitaire a Mail & Kalendár. Nový Fluent dizajn, ktorý prišiel s programom Windows 8 dal ikonám možnosť použiť jemné odtiene modrej, ktoré vyzerajú oveľa ostrejšie a sú v súlade s prepracovanými ikonami aplikácii balíka Office.

Microsoft

Je možné, že nové ikony nakoniec dostane vo svojej ponuke štart iba v projekte Windows Lite, ktorý by tak opustil živé dlaždice, ale nie je vylúčené, že firma obnoví ikony vo všetkých verziách systému Windows.

Aplikácie v ponuke Štart

Podľa medializovaných správ plánuje spoločnosť Microsoft spolu s Windows Lite predstaviť novú ponuku Štart. Nedávno uniknutá aktualizácia Windows 10 20H1 nám odhalila malý zlomok toho, čo firma interne testuje pre ponuku Štart.

Podľa úniku nie je úplne jasné, či bude v projekte Windows Lite nová ponuka Štart na celú obrazovku, alebo nie. Odhalil však, že sa zbaví farebných živých dlaždíc, na vrchu bude mať profilovú fotografiu používateľa a pod ňou ponuku ikon. Zatiaľ nie je isté, či sa firma úplne zbaví živých dlaždíc. Podľa používateľov nie sú vôbec také obľúbené ako sa pôvodne mohlo zdať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom