Už v roku 2017 prišli prvé správy o tom, že aplikácia Skicár už viac nebude pevnou súčasťou systému Microsoft Windows. Kým spočiatku sa hovorilo o jej úplnom zrušení, nakoniec sa spoločnosť podvolila tlaku verejnosti a prisľúbila, že aplikáciu ponechá v obchode Microsoft Store. 

Ako všetci vieme, nakoniec sa tak nestalo a Skicár je aj naďalej súčasťou systému Windows 10 vo svojej nezmenenej podobe. Podľa portálu Windows Latest sa to však už onedlho môže zmeniť. V nasledujúcej veľkej aktualizácii má dôjsť k jej odstráneniu a okrem nej postihne rovnaký osud aj kancelársku aplikáciu WordPad.

Nevymiznú úplne

Napriek tomu, že ich v systéme Windows už nenájdeme, stále si tieto dve aplikácie budeme môcť stiahnuť z obchodu Microsoft Store. Pôjde teda o voliteľné súčasti operačného systému, aj keď dôvod tohto rozhodnutia je záhadou. Na druhú stranu to ale znamená ušetrenie niekoľkých megabajtov na disku. Poteší to predovšetkým tých požívateľov, ktorí na prácu používajú zariadenia s malým úložiskom. Zmena by mala nastať už v budúcom roku, kedy sa očakáva veľká jarná aktualizácia s množstvom ďalších inovácií.

Windows Latest: Aplikácie Skicár a Wordpad už naďalej nebudú pevnou súčasťou systému Windows 10. Zdroj: windowslatest

Nenechaj si ujsť
Legendárna aplikácia z Windowsu ostáva medzi nami. Microsoft na ňu ešte nezanevrel

Konkrétne ide o build 18963 aktualizácie 20H1 – upresňuje portál Neowin. Či sa jedná len o tieto dve aplikácie, alebo osud postihne aj niektoré ďalšie, nie je  zatiaľ známe. Nebolo by to však prvýkrát, kedy sa spoločnosť Microsoft rozhodla vyňať zo systému viacero vstavaných aplikácií. Azda tou najväčšou zmenou bolo, keď medzi predinštalovanými programami chýbal balík hier, ktorý veľakrát spríjemňoval dlhé chvíle bez internetu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom