Tento obľúbený program si svoje miesto v operačných systémoch Windows od Microsoftu držal miesto neuveriteľných 32 rokov. V najnovšej aktualizácii pre posledný Windows 10 však spoločnosť plánuje nechať zmiznúť nielen Skicár.

Najnovšie aktualizácie operačného systému Windows vždy prinesú nejaké novinky a tou poslednou bude odstránenie známeho Skicáru. Podľa tvrdení Microsoftu už nie je tento program v aktívnom štádiu vývoja, a tak sa jeho éra v našich počítačoch čoskoro skončí. Microsoft sa o Skicári taktiež zmienil ako o „zastaranej funkcii“.

Obľúbený najmä vďaka jednoduchosti

Od jeho začiatkov nešlo o nejaký prepracovaný softvér s veľkým potenciálom, no mnohí používatelia si ho obľúbili vďaka jeho jednoduchosti. Microsoft však Skicár nepochová úplne. Zastavená bola jeho softvérová podpora od vývojárov, pričom program má byť stále dostupný.

Jedna z prvých verzií Skicáru

zdroj fotografie: Blogspot

Nahradený bude modernou 3D alternatívou

Softvérovú podporu ikonického Skicáru sa Microsoft rozhodol zastaviť práve kvôli vývoju modernej náhrady s názvom 3D Skicár. Ten je vo Windows 10 dostupný už od začiatku tohto roka, konkrétne v aktualizácii Windows 10 Creators Update. Ten ponúka oveľa modernejšie prostredie, ako aj oveľa širšiu škálu funkcií pre vytváranie grafiky.


zdroj fotografie: Screenshot

Okrem neho však spoločnosť z Redmontu plánuje škrtnúť z Windows 10 aj ďalšie aplikácie. Tie môžu byť odstránené už pri najbližšej väčšej aktualizácii alebo sa ich Microsoft zbaví postupne. Nič ale zatiaľ nie je stratené, pretože vo vyhlásení Microsoft tvrdí, že zoznam programov môže byť ešte upravený Konkrétny zoznam všetkých programov či funkcii, ktoré majú byť odstránené nájdeš na oficiálnej stránke Microsoftu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú