Včera sme ti priniesli informáciu, že Microsoft sa rozhodol, že v najbližšej aktualizácii Windowsu 10 odstráni aplikáciu Skicár, ktorá tu je s nami už od nepamäti. Ako náhrada má slúžiť 3D Skicár, ktorý je modernejší a ponúka oveľa viac možnosti. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aj tebe včera určite prišlo ľúto po správe, že Skicár končí. Pred pár rokmi, keď ešte internet nebol tak rozšírený ako dnes, to bol jeden z hlavných nástrojov zábavy. Je to už dlhých 32 rokov, čo je tu s nami a aj keď ho Microsoft označil ako zastaraný, stále by tu mal mať svoje miesto. Niet divu že mnoho ľudí sa proti tomuto kroku postavilo a preto v Redmonte museli hľadať riešenie.

Aj takéto skvosty sa dajú vytvárať v Skicári

zdroj fotografie: Pat Hines (via Deviant Art)

Skicár ako samostatná aplikácia v Obchode

Generálny manažér Megan Saunders uviedol, že spoločnosť zachová Skicár ako aplikáciu dostupnú na stiahnutie zadarmo z Windows Store. Dôvodom tohto rozhodnutia má byť prejavená podpora zo strany fanúšikov. Stále teda platí, že vo veľkej jesennej aktualizácii nebude Skicár naďalej súčasťou systému Windows. Zadarmo si ho však bude môcť ktokoľvek stiahnuť a naďalej ho používať. To, či bude naďalej podporovaný zo strany vývojárov nie je jasné. Je však dobré, že spoločnosť zaujímajú názory používateľov a snaží sa im vyhovieť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
83%
Chcem to
8%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
8%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou
 • lobusko

  Na jednej strane škoda (ale len sentimentálna), na strane druhej som ho fakt dlho nepoužíval, a kreslil som si v ňom v časoch win 3.1

 • Peter

  To nebolo na natlak fanusikov, ale niekto zle pochopil spravu z blogu windowsu. Ani svetove media (asi okrem ochorel) neuvadzaju ze to bolo na natlak fanusikov ale kvoli zlej interpretacii informacie.

 • Miroslav Kajan

  Nátlak fanúšikov pomohol. Spoločnosť Microsoft pod tlakom hystérie spôsobenej amatérskymi redaktormi bola nútená bližšie vysvetliť čo znamená deprecated v life-cycle produktov. T.j. že ho neodstráni ale ho iba prestane vyvíjať. Len škoda že to neuviedli amatérski nadšenci pracujúci v médiách od ktorých to prebrali bez overenia ďalší redaktori už vo svojich pôvodných článkoch. Nebyť jednodňovej zbytočnej hystérie, možno sme si mohli prečítať niečo naozaj zaujímavé.

  • Lordken

   aha takze deprecated znamena ze to vyhodia z OS a presunu automaticky do app storu hej? Zaujmava uvaha, ak mas linku na povodny blog post kde jasne vyplyva ze to presuvaju do storu tak daj sem…
   ak mas na mysli toto https://support.microsoft.com/en-us/help/4034825/features-that-are-removed-or-deprecated-in-windows-10-fall-creators-up tak tam sa pise: „are not in active development and might be removed in future releases (“Deprecated”).“ hysteria bola urcite kvoli MIGHT BE REMOVED , lepsie sa ozvat teraz ako ked to vyhodia uplne zejo?
   Teraz tam je sice uvedene ze „Will be available through the Windows Store. Functionality integrated into Paint 3D“ otazne ci to tam bolo aj povodne, kedze revision 20..

   kto su to ti profesionalny novinari podla teba? lebo pisal o tom aj guardian napr

   Mozno si si mohol precitat aj nasledny MS blog a dozvedel by si sa aj nieco zaujmave
   https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/07/24/ms-paint-stay/#PPO7ZJ6Sm3plohjz.97
   „take this opportunity to set the record straight, clear up some confusion and share some good news:“ ake good news? vyplyva mi z toho ze dobra sprava je to ze paint bude v store, otherwise by ostali len pri „clear up some confusion“ imho