Včera sme ti priniesli informáciu, že Microsoft sa rozhodol, že v najbližšej aktualizácii Windowsu 10 odstráni aplikáciu Skicár, ktorá tu je s nami už od nepamäti. Ako náhrada má slúžiť 3D Skicár, ktorý je modernejší a ponúka oveľa viac možnosti. 

Aj tebe včera určite prišlo ľúto po správe, že Skicár končí. Pred pár rokmi, keď ešte internet nebol tak rozšírený ako dnes, to bol jeden z hlavných nástrojov zábavy. Je to už dlhých 32 rokov, čo je tu s nami a aj keď ho Microsoft označil ako zastaraný, stále by tu mal mať svoje miesto. Niet divu že mnoho ľudí sa proti tomuto kroku postavilo a preto v Redmonte museli hľadať riešenie.

Aj takéto skvosty sa dajú vytvárať v Skicári

zdroj fotografie: Pat Hines (via Deviant Art)

Skicár ako samostatná aplikácia v Obchode

Generálny manažér Megan Saunders uviedol, že spoločnosť zachová Skicár ako aplikáciu dostupnú na stiahnutie zadarmo z Windows Store. Dôvodom tohto rozhodnutia má byť prejavená podpora zo strany fanúšikov. Stále teda platí, že vo veľkej jesennej aktualizácii nebude Skicár naďalej súčasťou systému Windows. Zadarmo si ho však bude môcť ktokoľvek stiahnuť a naďalej ho používať. To, či bude naďalej podporovaný zo strany vývojárov nie je jasné. Je však dobré, že spoločnosť zaujímajú názory používateľov a snaží sa im vyhovieť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP