Microsoft chce svoj Windows prispôsobiť nielen bežným používateľom, ale aj hráčom, ktorí si môžu vybrať herné tituly z jeho virtuálneho obchodu. Práve táto časť systému mnohokrát spôsobuje problémy a trpí značnými nedostatkami. Windows Store potrebuje veľké zmeny a Microsoft má na ňom ešte „tonu“ práce, čo priznal aj riaditeľ divízie Xbox, Phil Spencer.

Napriek tomu, že Windows Store slúži majiteľom operačného systému Microsoftu už nejaký ten rok, stále nie je v takom stave, aby vyhovel všetkým hráčom. Spoločnosť totiž neraz ponúka hry s rôznymi obmedzeniami, ktoré len tak nevídame. Mnohé tituly v obchode tak nepodporujú prekrytie aplikáciami ako Fraps a Discord, alebo zvládajú ani funkciu Nvidia Shadowplay. Inštalácia hry z Windows Store tiež nebýva vždy bezproblémová a neraz sa končí chybovými hláškami. Tieto závažné nedostatky však má Microsoft napraviť.

Windows Store bude omnoho lepší než doteraz

Na vady tohto virtuálneho obchodu upozornil aj šéf Xboxu počas poslednej konferencie XO18, kde potvrdil, že spoločnosť na ňom musí odviesť ešte kus práce. Hráči na počítačoch potrebujú pre plnohodnotný zážitok z hrania oveľa viac funkcií. Windows Store však nezvláda ani tak banálnu možnosť, akou je automatická aktualizácia hier. Túto funkciu pritom riadi aj pri Xbox aplikácii obchod Microsoftu.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/Windows Store

Nenechaj si ujsť
Microsoft má s Xbox platformou veľké plány. Po odhalení približného dátumu predstavenia novej konzoly poznáme aj ďalšie detaily

Myslím, že máme veľa práce, ktorú treba urobiť na Windowse. Windows je niečo, s čím som veľmi spätý, počul som feedback o našom obchode. Budem mať väčšiu úlohu lídra v tom, čo sa stane s Windows Store, aby bol naozaj prispôsobený hráčom, ktorí chcú vidieť to najlepšie z toho, čo môžeme ponúknuť.“ – Phil Spencer, šéf divízie Xbox.

Tieto slová Spencer vyslovil len krátko po tom, čo boli ohlásené práce na vylepšenej aplikácii Xbox pre Windows 10. Doterajšia verzia síce môže vyhovovať hráčom, ktorí si hry užívajú na konzolách, no fanúšikom počítačov rozhodne ešte veľa vecí neposkytuje. Microsoft však vypočul spätnú väzbu od používateľov, ktorú zoberie na vedomie a vykoná zmeny k spokojnosti hráčov. Konkurencia je totiž silná a spoločnosť so svojim Windows Store na trhu zaostáva.

Veľa hráčov sa tak stále pri výbere hier obracia napríklad na Steam, ktorý je azda najlepším obchodom s hernými titulmi. Aj keď by si mnohí radi užili vybrané tituly od Microsoftu, nedostatky Windows Store im v tom výrazne bránia. Spoločnosť však prisľúbila veľké zmeny a výsledkov sa môžeme dočkať už o pár mesiacov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom