V roku 2020 náš čaká nová rada herných konzol od Microsoftu. Nástupcovia série Xbox One prichádzajú s prísľubom lepšieho výkonu a streamovania hier.   

Microsoft informácie o najnovšom plánovanom Xbox-e oznámil už v júni tohto roku na svojom výročnom briefingu v Los Angeles. Vedúci Xbox-u, Phil Spencer, prezradil neskôr ďalšie detaily. V tomto prekvapivom kroku informoval, že Microsoft pracuje na nátupcovi Xbox One. Na architektúre najnovších konzol pracuje rovnaký tím, ktorý má na svedomí aj Xbox One X, a tak niet pochýb o tom, že zavedený štandard ostane neporušený.

Predbežné oznámenie vraj malo za účel zmierniť potenciálne obavy dlhoročných fanúšikov herných konzol. Spencer uisťuje, že Microsoft od tejto značky určite neupúšťa, pretože je pre nich veľmi dôležitá. O kľúčových detailov samotných konzol však zatiaľ nechcel diskutovať.

V pláne sú dve nové Xbox konzoly a streamovacia služba

Na zmieňovanej udalosti sa Spencer nechal počuť, že pôjde o konzoly, nie konzolu, a tak sa dá povedať, že v roku 2020 môžeme počítať s viac ako jednou novinkou. Hovorí sa, že spoločnosť chystá dve nové konzoly Xbox v rámci tej istej generácie. Malo by ísť o menší, lacnejší Xbox používaný predovšetkým na streamovanie videohier a väčší, tradičnejší a koniec koncov aj drahší Xbox, ktorý by napájal hry lokálne (a dokázal by ich aj streamovať).

Microsoft v súčasnosti neponúka streamovaciu službu pre videohry, no pracuje sa na nej. Cloudoví inžinieri v Microsofte vyvíjajú hernú sieť, ktorá by umožňovala kvalitu hrania hier na konzolách na akomkoľvek zariadení. Taktiež stále zdokonaľujú herný zážitok na Xbox-e, PC, alebo mobilnom telefóne.

Microsoft

Logicky, schopnosť streamovania konzolovej kvality hier na ľubovoľnom zariadení závisí od niektorých veľmi významných vylepšeniach rýchlosti internetu po celom svete. Prekážkou by mohla byť aj neistá budúcnosť zákonov o neutralite internetu a spotrebiteľských internetových údajov.

Odpoveďou Microsoftu na tieto potenciálne problémy je platforma Azure cloud, čo je infraštruktúra, ktorou sa môže pýšiť len málo ďalších spoločností.

Chystajú aj nové herné trháky

Jedna vec, ktorá však Microsoftu chýba, je licencia pre hry, ktoré by sa dali hrať len na Xbox konzolách. S výnimkou Minecraft, ktorá je stále jednou najpopulárnejších hier na svete, by Xbox vyžadoval obnovenie herného setu. Spencer sa v tejto súvislosti tiež vyjadril, že spoločnosť kúpila 5 kreatívnych štúdií, ktoré sa budú podieľať na vývoji hier. Plánom je časom vytvoriť obrovskú hernú „frančízu“.

Nenechaj si ujsť
Na Xbox One prišla hra roka 2018, ktorá je tým najlepším dôvodom, prečo by si si mal kúpiť túto konzolu

Microsoft zatiaľ oficiálny dátum vydania svojej novej konzoly neposkytol, ale rok 2020 je rozumným predpokladom založeným na doterajších zisteniach. Pracovný názov konzoly, ako aj streamovacej služby je „Scarlett“. Prísľubov o novinkách je naozaj veľa, len čas ukáže, ako sa ich podarí naplniť. Dúfajme, že nás Scarlett nesklame.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú