Microsoft testuje novú funkciu, ktorá pravdepodobne naštve používateľov aplikácie Pošta. Odkazy v mailoch sa budú predvolene otvárať v prehliadači Edge. Chce týmto gigant umelo zvýšiť používanie svojho prehliadača?

Microsoft aktuálne testuje novú funkciu, ktorá sa používateľom nemusí páčiť. Nová funkcia by sa mohla objaviť v najbližšej aktualizácii Windows 10 a týka sa aplikácie Pošta. Po novom by sa mali odkazy v tomto e-mailovom klientovi otvárať predvolene v prehliadači Microsoft Edge. Gigant bude dokonca ignorovať aj predvolené nastavenie prehliadača.

Konkurenčné prehliadače sa Microsoftu nepáčia

Pre používateľov webových prehliadačov, ako je napríklad Chrome či Firefox, je táto správa znepokojujúca. Ich preferovaný predvolený prehliadač bude jednoducho ignorovaný. Takýto pokus zo strany Microsoftu sme už mohli vidieť aj v prípade asistenta Cortany, ktorá núti používateľov využívať vyhľadávač Bing a výsledky otvára v prehliadači Edge namiesto predvolených.

Márna snaha Microsoftu

Americký gigant sa zúfalo snaží presvedčiť používateľov, aby prešli na Edge. Vývojári taktiež sťažili možnosť zmeny predvoleného prehliadača v systéme Windows 10. A taktiež netreba zabudnúť na všemožné reklamné kampane a testy zamerané na vyzdvihnutie prehliadača Edge oproti Google Chrome. Napriek všetkým snahám však Edge tento boj prehráva a na top priečkach sa stále drží Chrome. Ak si Microsoft nechce používateľov rozhnevať, mal by od spomínanej zmeny určite upustiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom