Populárna post-apokalyptická hra sa čoskoro dočká ďalšieho, v poradí už druhého príbehového rozšírenia. Odohrávať sa bude v zdecimovanom Vladivostoku a sľubuje uzavretie príbehu jednej z dôležitých vedľajších postáv.

Vývojári z 4A Games, ktorí sú s obľúbenou hernou značkou spojení od roku 2010, oznámili dátum vydania druhého rozšírenia Metro Exodus. Prídavok nesie názov Sam’s Story a k dispozícii podľa Windows Central bude už 11. februára na platformách PC, PS4, Xbox One a Google Stadia.

Prečítaj si aj
Hráči sa bijú o posledné kľúče k Metro Exodus na Steame. Chcú sa vyhnúť Epic Store za každú cenu

Ako názov napovedá, hlavným protagonistom pripravovaného DLC bude postava amerického mariňáka Sama, ktorý sa pri vypuknutí nukleárneho šialenstva nachádzal v Moskve a odvtedy slúžil a bojoval proti mutantom pod plukovníkom Millerom. Sam však v Rusku neplánuje zostarnúť a túži po návrate domov. V tom už mu budú pomáhať samotní hráči, ktorých príbeh zavedie do prístavného mesta Vladivostok, zničeného ničivým tsunami.

Očakávať opäť môžeme sandboxový svet s klaustrofobickými priestormi, tvorcovia v DLC sľubujú skutočné otestovanie hráčskych zručností. Predstavené totiž budú úplne nové druhy mutantov, k dispozícii samozrejme budú aj nové zbrane, ktoré však aj tentokrát bude sprevádzať žalostný nedostatok munície.

Sam by mal na ceste za rodinou natrafiť aj na ľudských protivníkov a boli by sme prekvapení, keby hlavnému hrdinovi cestu v nehostinnom prostredí neskríži aj nejaký boss. Príbehové DLC bude bezplatne sprístupnené všetkým držiteľom Expansion Passu, pre jeho spustenie je samozrejme potrebné mať nainštalovanú aj pôvodnú hru.

Ak si si Expansion Pass nezakúpil, za najnovší prídavok si podľa nášho odhadu zaplatíš približne 20 eur (oficiálna cena ešte nebola stanovená). Season pass, pozostávajúci z dvoch rozšírení, totiž stál 25 dolárov, pričom prvé z nich si hráči mohli samostatne zakúpiť za približne 8 dolárov. Cenovka na úrovni 20-25 dolárov teda dáva najväčší význam.

Sam’s Story bude zároveň posledným prídavkom do Metro Exodus, po jeho vydaní sa tvorcovia začnú plne sústrediť na ďalší titul. Na detaily o ňom si však ešte budeme musieť počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom