Najväčšia sociálna sieť sveta už dlhodobo uplatňuje svoju stratégiu zarábania prostredníctvom reklám. Registrovaní používatelia sa tak čoraz častejšie stretávajú s týmto otravným obsahom, no Facebook chce zájsť ešte ďalej. Konverzácie v aplikácii Messenger budú už onedlho zobrazovať popri správach aj automaticky prehrávané reklamné videá a nikto s tým nič nebude môcť urobiť.

Spoločnosť Marka Zuckerberga si v posledných mesiacoch vyslúžila pozornosť celého sveta . Celý „kolotoč“ sa rozpútal po tom, čo sa údaje desiatok miliónov používateľov dostali do rúk tretím stranám. Pominúc tento obrovský prešľap vie Facebook svojich používateľov rozčúliť aj ďalšími spôsobmi, a to zobrazovaním reklám.

Reklamy a zas len reklamy…

S reklamným obsahom sa môžeme stretávať nielen v jeho hlavnej aplikácii, ale aj na Instagrame. Používateľov Messengera však čoskoro čaká ďalšia zásadná zmena. Spoločnosť už od pondelka spustila automatické prehrávanie video reklám vo vnútri konverzácií. Okrem správ od svojich známych tak onedlho budeme musieť nútene sledovať aj ďalšiu inzerciu, ktorou Facebook rozhodne mnohých nepoteší.

Prioritou sú používatelia

Našťastie sa šéf reklamy vo Facebooku vyjadril, že pokiaľ nebudú ľudia so zmenou spokojní, veci sa môžu zmeniť. Podobnú situáciu sme zažili pred pár mesiacmi na vlastnej koži, keď sa Slovensko stalo jednou z vybraných krajín, kde spoločnosť testovala Prieskumník. Po pár mesiacoch však túto funkciu vypla a podobný osud tak neskôr môže čakať aj reklamné videá v konverzáciách. Tie sa medzi používateľov zatiaľ šíria len veľmi pomaly a doteraz sa dostali len k malému percentu registrovaných ľudí.

Nenechaj si ujsť
Facebook vyzýva používateľov, aby mu zaslali svoje intímne fotografie. Vraj ich to má ochrániť

Našou najväčšou prioritou je skúsenosť používateľov. Výsledok zatiaľ nepoznáme. Doterajšie testovanie základných reklám neukázalo žiadne zmeny v tom, ako ľudia túto platformu používali, alebo koľko poslali správ. Video by mohlo byť trocha odlišné, no príliš tomu neveríme.“ – vyjadrenie šéfa reklamy vo Facebooku, Stefana Lukakosa, pre portál Recode.

Facebook k tejto zmene prezradil, že reklamné videá bude zavádzať postupne a premyslene. Aj keď sú podľa tvrdení spoločnosti používatelia jej najväčšou prioritou, práve núteným zobrazovaním inzercie si ich môže po všetkých udalostiach ešte viac pohnevať. Osud videí v konverzáciách tak zatiaľ nie je istý a ako ich budú ľudia akceptovať, respektíve odmietať, ukáže až čas. Ešte pred pár týždňami však Facebook vyslovil tvrdenia o zjednodušení celého Messengeru, ktorý ale ide teraz zahltiť reklamou. Týmto spôsobom si tak zrejme dôveru používateľov opäť príliš nezíska.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú