Facebook v dohľadnej dobe chystá pre svojich používateľov aplikácie Messenger nový dizajn, ktorý sľubuje jednoduchšie a prehľadnejšie používanie. Prichádza koniec Messengera plného funkcií a zbytočností.

Včera prebehlo v rámci vývojárskeho podujatia F8 predstavenie nového, čistejšieho a rýchlejšieho Messengera. Samotný Mark Zuckerberg počas konferencie vyzdvihol prednosti vynovenej aplikácie: „Keď posielate správy, naozaj chcete jednoduchý a rýchly zážitok. Využijeme preto tento okamih k úplnému prepracovaniu aplikácie Messenger a sústredíme sa na tieto myšlienky.“ Časť z podujatia, počas ktorej Facebook ukázal nový Messenger si môžeš pozrieť nižšie od 26. minúty.

Live at F8!

Live at F8!

Gepostet von Mark Zuckerberg am Dienstag, 1. Mai 2018

Vynovený Messenger príde čoskoro

Viceprezident Facebooku David Marcus sa nechal počuť, že vynovený Messenger príde čoskoro. Taktiež dodal, že vývojári z Facebooku na ňom pracujú už od začiatku tohto roka. Asi jednou z najviac žiadaných vlastností bude tzv. „dark mode“, teda temný, resp. tmavý mód. Táto funkcia tak bude veľkou výhodou pre majiteľov smartfónov s OLED displejmi, ktoré sa na trhu stále viac rozmáhajú.

Jednoduchšie ovládanie a čistejší dizajn

Nový dizajn ponúkne na spodnej lište tri základné možnosti zamerané hlavne na komunikáciu. V hornej časti sa zas nachádzajú napríklad možnosti pre kameru či videohovor. Celkový dizajn tak vyzerá skutočne jednoduchšie a opäť sa bude podobať na četovaciu aplikáciu. Na druhej strane pribudnú napríklad širšie možnosti pre využitie rozšírenej reality.

Facebook sa pravdepodobne zamyslel nad Messengerom po tom, čo množstvo používateľov emigrovalo na odľahčenú verziu Messenger Lite. Sme teda zvedaví, čo všetko ponúkne nová verzia a na koľko sa jeho používanie skutočne zjednoduší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom