banner-pro-5
Najväčšia pozornosť sa pri Meizu bude tento rok sústreďovať na nástupcov dvoch zaujímavých smartfónov. Tým prvým bude Meizu MX6, o ktorom sme sa už dozvedeli, že bude pravdepodobne vybavený čipsetom MediaTek Helio X20. Ďalej to bude prémiovejší Meizu Pro 6, o ktorom ale zatiaľ veľa informácií nevieme. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Čo sa týka modelu MX6, tak o ňom sme nedávno písali, že pravdepodobne ponúkne displej citlivý na tlak. Bolo by naozaj divné, keby týmto Force Touch (alebo tiež 3D Touch) displejom citlivým na tlak neprišiel aj lepší model. To sa však s najväčšou pravdepodobnosťou nestane. Potvrdzuje to aj dnešný únik, ktorý sa týka práve nástupcu súčasného nadupaného modelu Meizu Pro 5. Viceprezident spoločnosti Meizu a hlavný architekt nadstavby Flyme, Yang Yan, dnes na čínskej sociálnej sieti Weibo zdieľal obrázok, ktorým je pravdepdobne screenshot z pripravovaného Meizu Pro 6. Na screenshote sa údajne nachádza akési extra menu, ktoré sa zobrazí pri silnejšom stlačení ikony galérie. Force Touch displej samozrejme nie je žiadnou novinkou a obľúbili si ho už napríklad používatelia smartfónov Huawei Mate S či iPhone 6S.

Meizu Pro 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Meizu-PRO-6-Force-Touch_1

Informácií o tomto smartfóne máme zatiaľ naozaj málo, jediná informácia zatiaľ padla len o procesore. Ten by mal opäť dodať výrobca Samsung, ktorý aj v minulom roku vyprodukoval jeden z najlepších procesorov, a to Exynos 7420 (použitý v Pro 5). Meizu sa pravdepodobne procesory od Samsungu zapáčili a nový Meizu Pro 6 by mal ponúknuť najnovší osemjadrový Exynos 8890 procesor, ktorý nájdeme napríklad v nedávno predstavenom Galaxy S7 a S7 Edge. Očakávať môžeme aj najmenej 4 GB operačnej pamäte RAM. Rovnako by mal byť opäť použitý aj overený AMOLED displej, ktorý by nemal vychádzať z najnovšieho trendu zahnutých displejov, ktoré už Samsung začal predávať aj ostatným výrobcom. Samozrejmosťou by mal byť aj Android vo verzii 6.0 Marshmallow. Predstavenie sa očakáva v 3. alebo 4. kvartáli tohto roku.

meizu-pro-6-zahnuty-displej-1

Svetlo sveta konečne uzreli aj prvé neoficiálne rendre pripravovaného Meizu Pro 6. Ako môžeme vidieť, smartfón láka na podarený dizajn so zakriveným displejom, ako je to napríklad u Samsung Galaxy S7 Edge.

 

Zdroj: Androidheadlines.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP