Čínski giganti čoskoro prinesú smartfóny so zakriveným displejom

banner-redmi-note-3-pro
Veľkí čínski výrobcovia smartfónov ako napríklad Xiaomi a Huawei majú ambíciu zamiešať karty pripravovanými smartfónmi so zakriveným displejom. Nový trend priniesla na trh spoločnosť Samsung so svojím minuloročným modelom Samsung Galaxy S6 Edge. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Technológia zakrivených displejov by mala byť pravdepodobne použitá v budúcich vlajkových lodiach jednotlivých spoločností. Vivo pred pár hodinami predstavilo nadupaný Vivo Xplay 5, ktorý disponuje zakriveným 2K Super AMOLED displejom od Samsungu a je premiérovým smartfónom zo 6 GB operačnou pamäťou RAM.

vivo-xplay5-1

Nedávno predstavená vlajková loď Vivo Xplay 5 so zakriveným displejom

Huawei minulý týždeň prezentoval svoju ambíciu stať sa najväčším výrobcom smartfónov na svete. K tomuto cieľu by mu mohla pomôcť aj nová technológia a črtajúca sa spolupráca so spoločnosťou Samsung, ktorého predaje nestúpajú ani zďaleka tak, ako je tomu u čínskych výrobcov. Spoločnosť Xiaomi by taktiež nemala zaostávať, nakoľko chce tento rok predať rekordné množstvo smartfónov a pobije sa práve s Huawei o prvé miesto na čínskom trhu.

Zdroj: Gizmochina.com

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]