banner-pro-5
Hoci sa Meizu neustále snaží konkurovať mnohým čínskym výrobcom smartfónov, ich portfólio smartfónov je oveľa menšie. Minulý rok sme od spoločnosti videli smartfóny ako M1 Metal, M2 Note, MX5 alebo prémiový Pro 5, no tento rok sa ešte Meizu nestihlo pochváliť žiadnym smartfónom a jediným, čím si Meizu zatiaľ získalo pozornosť bola iba verzia vlajkovej lode Pro 5 s operačným systémom Ubuntu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Fanúšikov kompaktných smartfónov určite potešila správa, že Meizu sa chystá vyrobiť mini verziu svojej vlajkovej lode. Bol by to určite veľmi zaujímavý smartfón hlavne pre ľudí, ktorí hľadajú výkonný a kvalitný smartfón, no pre jeho pohodlné používanie by im stačila jedna ruka. Bohužiaľ, od výroby tohto smartfónu muselo Meizu upustiť z dôvodu zemetrasenia a zničenia skladu určeného pre jeho výrobu. Keďže na Meizu Pro 5 Mini už pomaly môžeme zabudnúť, ďalším smartfónom spoločnosti bude pravdepodobne Meizu MX6.

Meizu MX5 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>A práve o ňom máme aj nové informácie. Nástupca známeho Meizu MX5 bude pravdepodobne predstavený o niečo skôr, ako zvyčajne. Novinku by sme totiž mali uvidieť v istý májový deň. Rovnako sa dostali von aj informácie o displeji smarfónu, ktorý by mal byť citlivý na tlak. Tento typ displeja samozrejme nie je žiadnou novinkou a používa ho už viacero výrobcov. Z tých čínskych môžeme spomenúť napríklad ZTE, Huawei a Gionee. Z neoficiálnych špecifikácií je zatiaľ známy čipset MediaTek Helio X20, 4 GB RAM, úložiko o veľkosti 32 GB a displej s FullHD rozlíšením. Podobne ako pri modeli MX5, aj pri novom MX6 sa očakáva prívetivá cenovka.

Zdroj: gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP