banner-mi5MediaTek stavil v roku 2016 na historicky prvý 10-jadrový procesor MediaTek Helio X20, ktorý sa však v prvých zariadeniach začína objavovať až začiatkom jari. Dnešné správy hovoria o tom, že predstavitelia spoločnosti sú mierne sklamaný z tejto generácie a všetko úsilie vložia do novej tej novej, ktorá ponesie označenie Helio X30.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dôvod opustenie Helia X20 nemusíme nijak zvlášť opisovať. Zoberme si napríklad jeden z prvých smartfónov s týmto procesorom, Doogee F7 Pro, ktorý v Antutu benchmarku získal naozaj žalostné skóre pod hranicou 100 000 bodov. Oproti top procesorom od Qualcommu alebo Samsungu je to poriadny rozdiel. Pán Zhu Shangzu, vrchný predstaviteľ spoločnosti poznamenal, že sláva procesorov MediaTek príde práve s pripravovanou novinkou Helio X30, ktorá je zatiaľ v rannom štádiu vývoja.

mediatek_cpu_detail

MediaTek Helio X30 pravdepodobne bude využívať 16 nm výrobnú technológiu a ponúkne nasledovné rozloženie jadier. Dočkať by sme sa teda mali 4 jadier Cortex-A72 s frekvenciou 2,5 GHz a 2 jadier Cortex-A72 so zatiaľ neznámou pracovnou frekvenciou. Týchto šesť jadier sa bude primárne zameriavať na najnáročnejšie úlohy. Zvyšné 4 jadrá Cortex-A53 s frekvenciou od 1 GHz až po 1,5 GHz budú zase slúžiť na nenáročné úlohy pri práci v systéme. Informácie o grafickej jednotke zatiaľ nemáme. Predstavenie nového high-end procesora sa očakáva v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP