Pred niekoľkými dňami sme ťa informovali o škandále najnovšieho dielu Call of Duty: Modern Warfare, ktorý pramenil z vyobrazenia nechválne známeho masakru prezývaného aj ako Diaľnica smrti. Udalosť v hre nesie rovnaký názov, len jednotlivé strany konfliktu sú zamenené a to tak, že Rusi z toho ostali najviac nešťastní. Kreatívny režisér však v rozhovore pre Gamespot túto kritiku neprijíma.

Rusi ostali extrémne zaskočení, keďže ich Infinity Ward postavilo do takmer neľudskej pozície militantných katov. Kreatívny riaditeľ, Taylor Kurosaki, sa k tejto téme vyjadril v rozhovore pre Gamespot a viaceré podobnosti ponecháva zhode okolností. Ich cieľom bolo dosiahnuť čo najvyššiu reálnosť hry, čo sa im už niekoľkokrát v minulých dieloch nesmierno podarilo. Prekonali však fiktívnou diaľnicou smrti všetky medze?

Kurosaki obraňuje priebeh misie umiestnenej na moste, nápadne pripomínajúcom ten zo začiatku 90. rokov, slovami, že označenie ,,most smrti“ nájdeme rozosiate po celom svete. Ich zámerom bolo fiktívnou krajinou Urzikstan poukázať na vojnové udalosti, ktoré sa vo svete dejú na dennom poriadku.

Podobnosť s reálnou udalosťou je len číra náhoda, mostov smrti je na svete neúrekom

Ku kauze nahnevaných ruských hráčov nedodal nič viac len to, že vo vojne žiadna zo strán nie je dobrá a ani zlá. Obdobné vyjavenia v hrách poväčšine poburujú zasiahnuté národnosti vojnovými traumami, no na strane druhej, tým viac privilegovaným, ktorých sa to netýka, aspoň otvárajú oči a podsúvajú im, že niečo takéto sa vo svete vážne deje. Taylor Kurosaki si teda absolútne nepripúšťa akúsi podobnosť s nešťastnou udalosťou.

Nenechaj si ujsť
Autor jednej z najlegendárnejších hier na PS4 si vie predstaviť, že príde aj na PC

Aj keď si hra prešla recenzentským bombovaním, podnieteným najmä nahnevanými ruskými hráčmi vďaka vyššie spomínanému konfliktu, Modern Warfare si vedie v recenziách viac než dobre.

Infinity Ward na hre aj naďalej pracuje, vylepšuje ju patchmi, stíšili očividne hlasné kroky odhaľujúce hráčov voliacich pomalší postup a v neposlednom rade balansujú zbrane. Celý rad nových zmien nájdeš vydaný na tomto redditovskom poste.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom