Death Stranding už o pár dní vychádza oficiálne, avšak recenzenti s predbežným prístupom už teraz ohodnocujú hru ako nevídaný zážitok a často jej prišívajú stopercentné hodnotenia. Aj keď malo ísť pôvodne o Playstation exkluzivitu, videoherná ikona Hideo Kojimu hru potvrdil aj pre hráčov na počítačoch. Fanúšikovia God of War na sociálnej sieti teda podpichli aj do autora vynikajúceho God of War, či by aj on nepriniesol svoj titul na počítače.

Cory Barlog, postava s ktorou je právom spájaný úspech reštartovaného titulu God of War bol po oznámení Death Stranding na počítačoch atakovaný otázkami konverzie ich diela.

On sa vyjadril, že takúto možnosť by ihneď prijal, no takéto rozhodnutia nie sú v jeho rukách. Vtipne poznamenal, že on nie je Kojima.

V tejto oblasti treba brať na zreteľ jednu závažnú vec. Death Stranding je prvou hrou štúdia Kojima Productions od oddelenia legendy videoherného priemyslu Hidea Kojimu od Konami v roku 2015. Štúdio je nezávislé od hernej divízie Sony a zjednodušene povedané, ich časová exkluzivita bola úplne dobrovoľná. Nič ich k tomu neviazalo.

Štúdio stojace za God of War hrami je first-party štúdio Sony, a teda sa hry neobjavia nikde inde

Na druhej strane je Cory s jeho božskou sekačkou. Ide o dlhodobú exkluzivitu najhrubšieho zrna a pochybujeme, že by sa Sony svojho first-party štúdia Santa Monica Studio vzdala. Narozdiel od predchodcu, hra je dotovaná od Sony a vyvíjaná pod ich drobnohľadom, tak ako aj štúdio Naughty Dog.

Nenechaj si ujsť
Diablo 4 oficiálne ohlásené. Po 7 rokoch nás čaká veľkolepé pokračovanie

Nakoniec ti teda zodpoviem na tvoju otázku, či sa niekedy dočkáme plnohodnotného dielu God of War na počítačoch. Žiaľ, odpoveď je nie. Na druhej strane, si hru môžeš momentálne nastreamovať skrz službu PS Now.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom