Mediána skupina CME plánuje predať balík televízií, ktoré majú pôsobenie v Česku, Rumunsku, Slovinsku a na Slovensku. Markíza a Nova majú byť spolu s ďalšími odpredané za astronomickú sumu, ktorú by za ne mohla zaplatiť bohatá skupina Slovákov a Čechov. Informuje verejnosť Živé.sk

O predaji slovenskej Markízy a českej Novy sa špekuluje už niekoľko mesiacov, no oficiálne nebolo toto rozhodnutie skupiny CME oznámené. Stať sa tak má o niekoľko dní, pričom svoj záujem o tieto televízne stanice prejavili Slováci a Česi, ktorí by sa mali poskladať na predajnú cenu presahujúcu 2 miliardy eur. Pôvodná cena bola však takmer dvojnásobná. Vlastník mediálnej skupiny CME, Time Warner, ju však postupom čas znižoval.

Balík televízií za astronomickú cenu

Rokovania o predaji všetkých štyroch televízií majú aktuálne prebiehať s vedením J&T banky, holdingom Daniela Křetinského, skupinou PPF a spolumajiteľom Penty. Do predaja sú zahrnuté aj dcérske stanice Markízy a Novy. Na Slovensku ide o televíziu Dajto, Domu a Markízu International, ktorá pôsobí v Čechách. Spolu s Novou sa bude predávať aj Nova Cinema, Nova 2, Nova Action, Nova Gold, Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International, ktorá vysiela na Slovensku.

Nenechaj si ujsť
„Populárnu“ Markízu a JOJ už nenájdeš v základnom balíčku ďalšieho operátora

Mediálna skupina CME už v tomto roku predala niekoľko svojích televízí v Slovinsku a Chorvátsku za 230 miliónov eur. Otázka o predaji Markízy a Novy stále nie je uzavretá a oficiálne rozhovory sa uskutočnia až po riadnom ohlásení predaja. Vo svete médií však svojho majiteľa stihla zmeniť aj česká Prima, ktorá sa dostala do rúk skupina Denemo Media. Podobný osud tak čaká aj jedne z najobľúbenejších televízií v Česku a na Slovensku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú