Ako informoval portál Živé.sk, západoslovenský poskytovateľ služieb E-net od začiatku novembra prestane ponúkať najsledovanejšie slovenské programy v základnom balíku služieb Super TV Mini.

Týka sa to Markízy a JOJky, vrátane aj ich vedľajších programov Doma, Wau, Dajto, ako aj českých staníc Prima Plus a Nova International. Dôvodom je navýšenie cien, ktoré požadujú samotné stanice. Z dôvodu, aby nedochádzalo k navýšeniu ceny základného balíčka (4,55 € / mesačne) ich operátor presunul do balíka programov Mini+, ktorý stojí mesačne 6,95 €. Ostatné balíky ostali bez zmeny.

Nie je prvým

Spoločnosť E-net nie je prvou, v ktorej podobná situácia nastala. Začiatkom prázdnin vylúčilo zo základnej ponuky stanice Markíza a JOJ aj Satroktoré vytvorilo vlastné balíčky pre slovenské a české programy. Kvôli týmto zmenám klesla cena základného balíka o 1 €. Rovnaká situácia je aj pri operátorovi Antik či DSi DataV základných ponukách ich zachoval Skylink, Slovanet a UPC, no za cenu navýšenia základného poplatku.

Vyzerá to teda tak, že slovenským staniciach postupne odzváňa. Ak budú aj naďalej požadovať vyššie ceny, s určitosťou ich nenájdeme v základnom balíku u žiadneho poskytovateľa. A len málo používateľoch je takých, ktorí sú ochotní za ne platiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom