Problémy s batériou mal Apple aj v minulosti, kde v rámci ich nadmerného opotrebenia pristúpila nakoniec spoločnosť k ich bezplatnej výmene. Prevažne išlo o staršie zariadenia (iPhone 6S či 7), no ako informuje český portál LetemSvetemApplem, s podobným problémom sa stretávajú aj majitelia modelov iPhone X a Xs.

Keď si zákazník kúpi zariadenie za niekoľko stoviek eur, verí, že mu bude slúžiť rovnako dobre minimálne po dobu trvania záruky. V prípade zariadení od Apple to zvyčajne platí až nadmieru dobre a stále je množstvo majiteľov, ktorí vlastnia iPhone 5 (2012) a stále im perfektne funguje. O to viac zamrzí situácia, kedy sa objaví významnejší problém, ktorý môže ovplyvniť to, ako dané zariadenie využívame.

Skúsenosti majiteľov sa líšia

Batéria sa časom opotrebuje, čo je dané viacerými premennými, či už je to použitá výrobná technológia, spôsob nabíjania, alebo jej využívanie. Správnymi návykmi vieme životnosť výrazne predĺžiť, avšak ak je problém už priamo z výroby, už je zvyčajne nad sily používateľa. Zrejme aj to bude problém vybraných modelov iPhonov X a Xs, kde ohľadom nadmerného vybíjania batérie je založené aj vlákno na Reddite.

Viacero používateľov je nespokojných s nízkou výdržou zariadenia, čo ukazuje aj funkcia Zdravie batérie, kde percentá klesajú až príliš rýchlo na to, aby sa to dalo považovať za normálny jav. Síce sa nejedná o úplne presný údaj, no relatívne dobre odráža reálny stav batérie. Problém pritom majú aj tí, ktorí sa k batérii správajú veľmi jemne.

Zrejme tak ako v minulosti, aj tu bude problém len s modelmi vyrobenými v určitú dobu a nebude to len problém softvérového charakteru. Zhoršené zdravie batérie pritom hlásia aj používatelia z Česka a Slovenska a aj tu platí, že skúsenosť sa líši od používateľa k používateľovi. Samotná spoločnosť Apple sa k tomuto problému zatiaľ nevyjadrila.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom