Aktualizácie operačných systémov, žiaľ, neraz sprevádzajú aj problémy s funkčnosťou zariadení. Výnimkou zdá sa nie je ani májový update iOS s označením 11.4., ktorý niekoľkým používateľom výrazne sťažil používanie svojho smartfónu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Problémom má byť tentoraz rapídne vybíjanie batérie na iPhonoch, a to aj pri nečinnosti a vypnutom displeji zariadenia. Na oficiálnom fóre tento problém nahlásil používateľ Zide99 ešte 1. júna. Odvtedy sa k jeho otázke pridalo takmer 1200 ľudí, oficiálne oznámenie od Apple však stále neprišlo. Chyba sa má týkať rôznych edícii iPhonov, používatelia hlásia problém od modelu 6 až po nový X. Problém majú mať dokonca aj niektoré iPady.

Vybitie v priebehu minút

Vážnosť problému sa pri používateľoch líši, zatiaľ čo niektorým chyba takmer znemožňuje používať zariadenie, u iných sa prejavuje pomalšie. Rýchlosť vybíjania batérie je po aktualizácii v najhorších prípadoch otázkou minút. Jednému z používateľov sa kapacita batérie znížila o 30 % len v priebehu sekúnd, ďalší hlásia úbytok 60 % počas noci.

Zobraziť celú galériu (1)
TechReview/YouTube

Ťažko určiť pôvod problému. Mnoho používateľov tvrdí, že v systéme nezapínali žiadne nadmerne zaťažujúce funkcie, akými môžu byť lokalizačné služby či obnovovanie na pozadí. Vyskytujú sa aj prípady, kedy aplikácia Mail mala zhltnúť až polovicu z dostupnej kapacity. Jediným spoľahlivým riešením sa nateraz zdá spätná aktualizácia na staršiu verziu 11.3, očakáva sa však oprava od Apple. Niektorým používateľom by mohlo pomôcť vypnutie WiFi, respektíve pripojenie k 2,4 GHz sieti namiesto 5 GHz. Keďže spoločnosť stále nepodala oficiálne stanoviskom, tak je otázne, kedy by update mohol prísť.

O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]