Dnešné moderné technológie zlodejom neprajú. Dôkazom je majiteľ Tesly Model 3, ktorý takmer prišiel o svoje vozidlo. Vďaka duchaprítomnosti a aplikácie v smartfóne však uzamkol zlodeja v aute do príchodu polície.

Ako píše portál CNET, za moderné technológie môže ďakovať majiteľ Tesly Model 3, ktorý vďaka nim ochránil svoje vozidlo pred krádežou. V tomto prípade máme pod technológiami na mysli prepojenie vozidla so smartfónom, pomocou ktorého sa dajú s vozidlom vykonať rôzne akcie. Napríklad aj uzamknúť zlodeja.

***SUBJECT ARRESTED FOR CARJACKING****On May 8, 2020, at approximately 10:20 a.m., officers were dispatched to the 400…

Gepostet von Barstow Police Department am Dienstag, 12. Mai 2020

Policajné oddelenie mestečka Barstow v Kalifornii v utorok na Facebooku informovalo, že došlo k pokusu o krádež vozidla. Polícia v tomto prípade označila vozidlo ako Tesla T3, pričom najpravdepodobnejšie išlo o preklep malo sa tak jednať o skratku M3, označujúcu Model 3. Podľa polície zlodej otvoril dvere automobilu a prikázal majiteľovi, aby ho okamžite opustil.

Majiteľ po vystúpení z vozidla ale zachoval duchaprítomnosť a pomocou aplikácie v smartfóne vypol motor, pričom zlodeja uzamkol vo vnútri. Následne počkal do príchodu policajtov, ktorí podozrivého zatkli a uväznili.

Tento prípad tak dokázal, aké užitočné môže byť ovládanie automobilu smartfónom, ktoré neimplementuje len samotná Tesla, ale aj mnoho iných automobiliek. Pre tie, ktoré s tým ešte nezačali, môže byť tento prípad pohnútkou na zamyslenie sa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom