Nositeľné technológie sú odvetvím, ktoré sa na trhu neuchytilo a zrejme sa ani nikdy neuchytí. Ľudia si ich za posledné roky kupovali veľmi málo a v budúcnosti ich nečaká nič dobré. 

Počas uplynulého roka sme boli svedkami predstavenia množstva zaujímavej nositeľnej techniky, či už išlo o smart hodinky, fitness náramky, inteligentné oblečenie, alebo šperky. Avšak jej úpadok to nezastavilo.

Ľudia smart hodinky nechcú

Nenechaj si ujsť
Magic Leap prináša okuliare s rozšírenou realitou v snahe zmeniť spôsob, akým ľudstvo interaguje

S najnovšou správou prišla výskumná firma eMarketer. Podľa nej môže za úpadok jeden dôležitý fakt. Ľudia jednoducho stále nemajú dostatočný dôvod na to, aby si ich kupovali. A to najmä keď vezmú do úvahy, že stoja viac ako niektoré smartfóny. „Namiesto toho skôr očakávame, že darčekom pre mnohých technologických nadšencov sa počas tejto sviatočnej sezóny stanú inteligentné reproduktory, a to vďaka ich nižším cenám.“

Úpadok bude pokračovať

eMarketer ešte v roku 2015 predpovedal, že používanie smart hodiniek u dospelých obyvateľov USA v roku 2016 narastie o 60 %. V skutočnosti ale narástlo iba o 24,7 %. Podľa predpovedí má pritom budúci rok narásť o ešte menších 11,9 % a v roku 2019 to už zrejme bude menej ako 10 %. Smart hodinky sa teda v blízkej budúcnosti u používateľov určite nestanú nutným zariadením.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom