Spoločnosť Magic Leap po troch rokoch tajností konečne odhalila svoj nástroj určený pre rozšírenú realitu. Dočkať by sme sa ho mohli už v priebehu roku 2018.

Spoločnosť Magic Leap po troch rokoch intenzívnej práce prichádza s nástrojom pre rozšírenú realitu, vďaka ktorej chce zmeniť spôsob, akým ľudstvo iteraguje s technológiami a realitou. Vznikla tak zmiešaná rozšírená realita s názvom Lightwear.

Tá obsahuje dvojicu špeciálnych okuliarov cyberpunk a externý počítač Lightpack v tvare puku a ručného ovládača. Celý tento set je schopný prijímať viacero druhov vstupu, ako je hlas, gestá, pozície hlavy či sledovanie očí.

Lightwear toho dokáže veľa

Lightwear dokáže permanentne umiestniť virtuálne objekty priamo do reality. Používateľ môže napríklad umiestniť virtuálny televízor nad krb v obývačke a ak sa po určitom čase vráti, televízor bude na tom istom mieste. Portál Rolling Stone mal možnosť vyskúšať niekoľko ukážok, medzi ktoré patrili virtuálne postavy, ktoré môžu reagovať na očný kontakt, plávajúca virtuálna komiksová kniha a virtuálne živé vystúpenie s použitím volumetrického snímania.

Magic Leap chce Lightwear prispôsobiť pre každého

Zdá sa teda, že Lightwear vyvrátil povesti o tom, že Magic Leap mal ťažkosti so zmenšením svojej technológie do rozmerov okuliarov a zároveň poskytnutím požadovaného výkonu. Magic Leap teda ponúkne dve veľkosti okuliarov s možnosťou prispôsobenia pre čelo a nos. Taktiež pracuje na tom, aby sa dostali do modelov šošovky vyrobené na mieru.

Výkon bez hraníc

Spomínaný externý počítač Lightpack je možné pripnúť na opasok alebo vrecko nohavíc. Jeho výkon sa údajne rovná výkonným počítačom, ako sú MacBook Pro alebo Alienware. Podľa všetkého sa v okuliaroch nachádza ďalší menší počítač, ktorý sa zaoberá detekciou reality a zahŕňa možnosti strojového učenia.

Celý set má štyri vstavané mikrofóny, najmenej šesť externých kamier a poskytuje vstavané reproduktory, podobne ako Microsoft HoloLens. Stále však nepoznáme cenu ani presný dátum, kedy sa novinka dostane na trh. Údajne by sa tak malo stať niekedy v priebehu 2018.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom