Svetové automobilky sa už naplno začali venovať vývoju elektromobilov. Dokonca aj velikáni zo Stuttgartu ako Audi či Porsche už zistili, že elektromobily sú budúcnosť. Teraz to však nie je o nemeckej precíznosti, ale o britskej elegancii. 

Britská automobilka Lotus chystá neuveriteľný elektromobil s kódovým označením Omega. Lotus však nevyrába žiadne limuzíny ani rodinné vozidlá, ale plnokrvné superšporty. Omega sa má zaradiť do tej najvyššej kategórie luxusných športových áut a má konkurovať takým exkluzivitám, ako sú McLaren P1 či Ferrari LaFerrari. Narozdiel od nich však bude plne elektrické s výkonom 1000 koní.

Partnerstvo Lotusu s Teslou a následné kúpenie spoločnosti čínskym Geely teda začína prinášať prvé ovocie. Omega by mala prísť hneď s niekoľkými inováciami v segmente elektromobilov a okrem mimoriadne výkonných motorov by mali prísť aj nové batérie, ktoré stlačia váhu vozidla čo najnižšie. To, že pôjde skutočne o exkluzivitu na cestách, ti napovie aj cenovka, ktorá by sa mala pohybovať na hranici 2,2 milióna eur. Oficiálneho predstavenia by sme sa mohli dočkať v priebehu nasledujúcich pár mesiacov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú