Jeden z najväčších svetových výrobcov LG dnes na tlačovej konferencii predstavil svoju novú vlajkovú loď pre tento rok. Zariadenie sa nesie v znamení menších inovácií, ktoré vychádzajú z úspešného minuloročného modelu. Asi najzásadnejšou zmenou prešiel fotoaparát, ktorý by mal patriť medzi najlepšie na trhu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Nové LG bude k dispozícii aj s koženým krytom, ktorý bude dopĺňať klasickú plastovú verziu a v tomto prípade sa bude jednať o pravú kožu. V tomto zaujímavo spracovanom tele sa nachádza 5,5-palcový Quad HD displej pokrytý odolným sklom Gorilla Glass 4. generácie. Zaujímavosťou je určite použitý procesor, ktorý je v tomto prípade novinka od Qualcomu, Snapdragon 808 so 6 jadrami. LG zvolilo ako väčšina výrobcov kapacitu RAM 3 GB a pre používateľa si prichystalo úložisko s kapacitou 32 GB, ktoré bude možné rozšíriť pomocou MicroSD kariet až do 128 GB. Kapacita batérie sa oproti minuloročnému modelu nezmenila a stále ponúka 3000 mAh.

LG-G4
Hlavným lákadlom bude určite nový fotoaparát, ktorý prešiel kompletnou úpravou. Nový objektív so 16 MPx rozlíšením a clonovým číslom f/1.8 by mal byť priamym konkurentom pre novinky od spoločnosti Samsung, Galaxy S6 a S6 Edge, ktoré sú odborníkmi považované za najlepšie fotomobily na trhu. Pre milovníkov selfie fotiek si LG prichystalo 8 MPx prednú kameru.

Ak sa pozrieme bližšie na rozmery zariadenia, oproti minuloročnému modelu mierne narástli. Rozmery sú teda 149,1  x  75,3 x 8,9 mm. Už tradičnými prvkami zariadení LG sú tlačidlá na zadnej strane, ktoré si našli svojich zástancov, ale aj odporcov. Na záver spomenieme softvérovú výbavu, s ktorou nové LG prichádza. Jedná sa o nový Android 5.0 s najnovšou používateľskou nadstavbou LG UI.

Ako by sme hodnotili novinku z dielne LG? Nová G4-ka je skôr evolúciou ako revolúciou a prináša iba menšie zmeny oproti predchodcovi. Začatie predpredaja smartfónu LG G4 na Slovensku je 28.4 o 16:30 a potrvá do 1.6.2015 21:00. Odporúčané maloobchodné ceny LG G4 v rámci online predobjednávok u vybraných partneroch sú:

• G4 Metallic (klasická) verzia 580 EUR

• G4 s koženým krytom 618 EUR

Zdroj: Phonearena.com, LG

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP